ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ciekawe nowości w przeglądarkach Opera dla Androida

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Aplikacje
op

Norweska Opera nieustannie pracuje nad swoimi przeglądarkami na różne platformy. Ostatnio pojawiły się zmiany w wersji na komputery PC, dziś z kolei aktualizacje obu wersji mobilnych dla Androida, Nowa Opera otrzymała  między innymi instalowanie stron internetowych jako aplikacji czy kompresję wideo, a wersja Mini ma oferować nowy sposób korzystania z kart.

Kompresja wideo ma oczywiście umożliwić zaoszczędzenie wciąż przecież skromnych pakietów transmisji danych. Dużo ciekawszą nowością jest jednak instalowanie stron internetowych jako webowych aplikacji: na wybranej stronie wystarczy kliknąć dodaj do ekranu głównego, a ulubiony serwis będziemy mieć dostępny bez wchodzenia do Opery. Dzięki temu nawet gdy jakiś serwis nie ma aplikacji mobilnej to my możemy w prosty sposób stworzyć jej namiastkę.

social-mini-android-12-download-notification-EN

W Operze Mini usprawniono obsługę kart – od teraz kolejne mogą być otwierane w tle. Dodatkowo mamy możliwość szybkiego przełączania się między wszystkimi otwartymi oknami. Ulepszono też menedżer pobierania dodając powiadomienie o ukończonym pobieraniu. Warto odnotować także, że wprowadzono nowe logo, które prezentuje się ciekawiej od poprzedniego. Zarówno Operę Mini, jak i pełną wersję można pobrać w Google Play.

Zmiany w Operze zachęciły kogoś z Was do produktów tej firmy?

Źródło:androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy