Zapewne wielu z was narzekało, lub narzeka na oficjalne aplikacje takich serwisów jak Facebook, czy Twitter. Nic dziwnego, ja robię dokładnie to samo. Dziwne jest to, że tak duże firmy z ogromnym zapleczem finansowym nie potrafią stworzyć aplikacji, które są funkcjonalne, ale również szybkie. Na szczęście wszystko zmienia się na lepsze, chociaż są to naprawdę małe kroczki. Facebook poczynił dzisiaj kolejny krok w dobrą stronę za sprawą aktualizacji aplikacji Messenger oraz Facebook dla systemu Android.

Interfejs aplikacji wiadomości został całkowicie odnowiony. Najważniejszą nowością jest możliwość szybkiego sprawdzenia, który z naszych znajomych jest aktualnie dostępny. Wszystko to za sprawą specjalnej belki wysuwanej z prawej strony ekranu. Dokładnie taka sama belka została również zaimplementowana w „standardowej aplikacji Facebooka”. Zmianie uległo również okno rozmowy, w obu aplikacjach zostało ono zmienione tak, by bardziej przypominało konwersacje.

 

Co ciekawe aplikacja ta jest dostępna w pierwszej kolejności dla użytkowników systemu Android, użytkownicy iOS będą musieli jeszcze na nią poczekać. Jest to zapewne związane z dopasowaniem aplikacji do nowego ekranu w iPhone 5. Co ciekawe aplikacja wydaje się być szybsza (a przynajmniej ja to odczuwam) szczególnie w terenie przy łączności 3G. Wygląda na to, że taktyka zmuszania programistów do korzystania z Androidowych wersji aplikacji przyniosła skutek ;).

Co myślicie o odnowionych aplikacjach Facebooka? Czy korzystacie z nich, a może z ciekawych aplikacji alternatywnych?

Źródło: Google Play, facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor