Autor Transportoida wygrał z krakowskim MPK

Aplikacje

Tym razem news pośrednio związany z platformą Android. Tomasz Zieliński, autor znanego i lubianego programu Transportoid od paru miesięcy miał problem z uzyskaniem dostępu do rozkładu jazdy i danych geograficznych słupków przystankowych od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Informacje te są niezbędne do uwzględnienia aplikacji kursów odbiegających od standardowej trasy (np. wyjątkowe zakończenie kursu wcześniej). Autor po otrzymaniu odmowy od krakowskiego MPK postanowił sprzeciwić się jej (zwłaszcza, że konkurencyjna aplikacja takie dane otrzymała) i złożył w maju do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sąd we wtorek uznał ją za zasadną. Wyrok zobowiązuje MPK do podjęcia czynności w sprawie wniosku o ponowne wykorzystanie informacji publicznej. WSA stwierdził również, że zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej ewentualna odmowa udostępnienia takich danych musi mieć formę decyzji (MPK na pierwszą prośbę Tomasza Zielińskiego w ogóle nie zareagowało). Niestety wygrana w tej sprawie nie oznacza, że autor otrzyma niezbędne informacje. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Krakowie musi teraz w przypadku odmowy po prostu odpowiednio ją uzasadnić. Jeżeli chcecie zapoznać się z szczegółowymi informacji na ten temat, wystarczy wejść na blog Zielińskiego, na którym opublikował on korespondencję z MPK, a niedługo ma upublicznić pełną treść uzasadnienia decyzji sądu.

Źródło: Transportoid.com


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x