dysk-google-gp

 

Jeśli korzystacie z popularnych ostatnio usług opartych o tzw. „chmurę”, na pewno nie możecie narzekać na wybór dostępnych serwisów, na przykład takich jak Google Drive. Co prawda o wiele popularniejsze są takie usługi jak Dropbox czy Box, ale produkt Google jest na bieżąco aktualizowany i poprawiany – kto wie czy już niedługo nie zdobędzie on większej popularności. W Google Play ukazała się nowa wersja programu oznaczona jako 1.1.4.12.

Co znajdziemy w nowej wersji? Według opisu w Sklepie Play, możemy liczyć m.in. na:

1. Tworzenie folderów i przesyłanie do nich

2. Filtrowanie folderów wg typu plików

3. Autosynchronizacja przypiętej zawartości w 3G

4. Lepsza obsługa Prezentacji Google

5. Obsługa tabeli w Edytorze Dokumentów

6. Tworzenie komentarzy, odpowiadanie i rozstrzyganie ich w Edytorze Dokumentów

7. Wyświetlanie i zmiana czcionek w Edytorze Dokumentów

8. Zwiększanie widoku w Edytorze Dokumentów palcami za pomocą multi-touch

9. Drukowanie plików w Google Cloud Print

10. Wznawianie przerwanego przesyłu

gdrive

Jak widać, zmian mamy całkiem sporo. Ulepszona została zwłaszcza edycja dokumentów, ale także kilka funkcji związanych z przesyłem danych. Odtąd użytkownicy wyposażeni w nielimitowany dostęp do mobilnego Internetu będą również mieli możliwość synchronizacji Dysku. Wygląda na to, że Google bardzo zależy, aby aplikacja mogła stanąć w szranki z konkurencją.

Program pobierzecie w Sklepie Play pod tym adresem.

Źródło: Google Play

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.