Biznes Radar

 
Od 10 lat lokuję środki pieniężne na GPW i jak każdy inwestor potrzebuję na bieżąco podglądać kursy akcji spółek. Oczywiście umożliwia mi to mój smartfon z Androidem, jednak niestety w sposób niezadowalający. Obecnie korzystam z aplikacji, która mnie nie satysfakcjonuje. Chodzi o Biznes Radar. Jej plusami są: możliwość śledzenia ulubionych spółek i kilka widżetów do wyboru. I na tym chyba koniec (może marudzę, ale interfejs, wykresy, sposób użytkowania, funkcjonalność pozostawiają według mnie wiele do życzenia. Niestety obawiam się, że jest to najlepszy program tego typu. Szukałem wiele razy w Google Play, ale nie jestem w stanie znaleźć aplikacji, która zapewni mi:

  • podgląd na wykresy akcji (ten w Biznes Radarze mi się nie podoba),
  • szybki dostęp do arkusza zleceń (kupno, sprzedaż),
  • komfort użytkowania,
  • wszystko opatrzone w ładną, estetyczną formę graficzną.

Świetną stronę internetową dotyczącą giełdy papierów wartościowych ma Interia. Jednak niestety chcąc obserwować wahania kursów akcji, muszę wchodzić na ten portal przez przeglądarkę Chrome (i zaznaczać, że interesuje mnie „wersja na komputer”). Przez to mam otwarte 25 do nawet 30 zakładek na smartfonie. Satysfakcja z użytkowania tego żadna, a bałagan niesamowity, nie wspominając o występujących od czasu do czasu lagach (przykłady naprawdę czytelnych wykresów i tabeli z interii poniżej).
 
GPW
 
GPW
 
Wspomnę jeszcze, że nie zależy mi na notowaniach „live”, ale z 15-minutowym opóźnieniem jak na każdej witrynie o tematyce giełdowej. Ponadto interesuje mnie tylko GPW w Warszawie. Używacie lub korzystaliście może z tego typu aplikacji? Chętnie rozważę każdą propozycję.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.