flash_android

Od kiedy ze sklepu Google Play wycofano Flash Playera, w Internecie pojawia się coraz więcej fałszywych aplikacji podszywających się pod program Adobe. Niektóre z nich mogą być nie tylko bezużyteczne, ale i groźne dla użytkownika. Na szczęście wciąż istnieje oficjalny sposób na pobranie Flash Playera na Androida, bez podejmowania jakiegokolwiek ryzyka.

Przypomnijmy – 15 sierpnia klient Flash Player został oficjalnie wycofany z Google Play. Urządzenia, na których aplikacja ta była zainstalowana już wcześniej, wciąż będą miały do niej dostęp. Osoby, które kupiły swoje smartfony po 15 sierpnia, musiały szukać innych sposobów, aby zainstalować klienta. Niestety, niektóre z nieoficjalnych aplikacji mogą sprawić użytkownikom przykrą niespodziankę.

Szkodliwe oprogramowanie podające się za Flash Playera może m.in. zawierać pliki adware, które infekują prywatne dane użytkownika, pasek powiadomień a nawet kontakty. Aplikacje tego typu pojawiają się głównie w mniejszych sklepach (głównie rosyjskich), ale niewykluczone, że fałszywy Flash Player może znajdować się również w Google Play.

Istnieje jednak sposób na legalne pobranie klienta Flash Playera bez podejmowania żadnego ryzyka. Na oficjalnej stronie Adobe znajduje się archiwum aplikacji, skąd możemy pobrać wszystkie wydane edycje Flasha dla Androida.

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.