Nie skłamię zbytnio gdy napiszę, że gry/aplikacje będące popularne na platformie iOS po pojawieniu się Google Play szybko osiągają porównywalny sukces. Chyba najlepszym tego dowodem jest Instagram.

Tak więc dziś nadszedł kolejny wielki dzień dla społecznościówek z AppStore. Do dawnego Android Marketu trafił Pinterest – aplikacja portalu pozwalającego na dzielenie się z innymi użytkownikami ciekawymi materiałami. Aby rozpocząć wystarczy przypiąć coś nowego (np. zdjęcie bezpośrednio z telefonu), „przepiąć” (przypiąć coś, co ktoś już przypiął) by dzielić się ze znajomymi różnego rodzaju ciekawostkami. Wymagania techniczne nie są zbyt wygórowane: wystarczy Android w wersji przynajmniej 2.2 i dostęp do Internetu.

Osobiście nie przepadam za tego typu programami, jednak to tylko moje zdanie. Widzę jednak duży potencjał do wykorzystania tego oprogramowania. Tak więc jeśli dysponujecie kontem na desktopowym Pinterest lub też lubicie ciekawostki – natychmiast udajcie się do Google Play po swoją apkę.

 

Źródło: Droid-life.com, Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek