ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadszedł kres Flash Playera na Androidzie

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Aplikacje
flash-android-koniec

Z dniem dzisiejszym Flash Player zostaje wycofany ze sklepu Google Play. Tym samym Adobe oficjalnie rezygnuje ze wsparcia tej aplikacji na Androidzie. Kolejna wielka zaleta „zielonego robocika” wychodzi z użycia.

O całej sytuacji informowaliśmy Was już jakiś czas temu, więc w skrócie – producent Flash Playera odchodzi od Androida, uzasadniając to chęcią współpracy ze środowiskiem Adobe AIR. Innym powodem jest również ustąpienie miejsca dla standardu HTML5, który jest nowszym i znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Na pierwszy rzut oka informacja wygląda dość tragicznie, ale bez obaw – urządzenia, na których klient zainstalowany był już wcześniej wciąż będą otrzymywać wsparcie od Adobe. Jedynie smartfony i tablety, na których Flasha wcześniej nie było, nie uzyskają oficjalnego dostępu do aplikacji. Z pewnością znajdą się jednak mniej lub bardziej legalne sposoby na ominięcie tej blokady.

Tak jak mówiliśmy w ostatnim podcaście, tendencja Androida coraz bardziej zmierza w kierunku Apple i jego systemu iOS. Wycofanie Flash Playera, stanowiącego o sile naszego ulubionego systemu, z pewnością jest bardzo kontrowersyjną decyzją. Jak uważacie – czy Flash powinien jeszcze pozostać dostępny? Czy faktycznie takie „siłowe rozwiązanie” przyczyni się do szybszego upowszechnienia HTML5?

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy