Z dnia na dzień rozwijają się możliwości naszych smartfonów. Czasami muszą one wytrzymać obciążenie stworzone przez tysiące zdjęć, aplikacji, filmów, a czasami całych dokumentów. Dla użytkowników poszukujących prostej w obsłudze i intuicyjnej aplikacji pojawił się na system Android Clickfree – znany z naszych PC-tów, zdobywca wielu nagrów – program do tworzenia  kopii zapasowych naszych plików.

Co jest najlepsze w aplikacji ClickFree? Tworzy automatycznie „backup” plików, które tylko wybierzemy, dosłownie przy pomocy jednego kliknięcia. Możemy stworzyć kopię dosłownie wszystkiego i umieścić ją w bardzo wielu miejscach. Nie potrzebujemy do tego root’a, a sama aplikacja działa bardzo płynnie na „stock’owych romach”. Kopię wybranych plików możemy zapisać zarówno w określonych miejscach na samym telefonie, ale także na karcie SD i na wielu kontach w „chmurze” takich jak Dropbox, Box czy Google Drive.

Aplikacja nastawiona jest na jak najbardziej intuicyjną obsługę, dlatego też sam interfejs nie jest szczególnie skomplikowany, ale łatwość użytkowania jest tutaj na pewno zaletą. Duże przyciski i dobre ich oznaczenie ułatwia pracę zarówno początkującym użytkownikom jak i profesjonalistom.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia opcji, która samodzielnie, automatycznie robi kopie zapasowe, gdy znajdzie cenne i konieczne do zapisania pliki, na przykład nowe zdjęcia czy wideo.

Sama aplikacja jest przydatna, łatwa w obsłudze i przede wszystkim darmowa. Twórcy ClickFree zapowiedzieli już, że jeszcze w tym roku powstanie druga jej wersja „for root users only” –  przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Co myślicie o tej aplikacji? Wypróbujecie jej możliwości? Piszcie w komentarzach.

Źródło:androidcommunity.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały