Trend Micro o wirusach na Androida [WIDEO]

Cezary Zapała Aplikacje 2012-07-25

Eksperci z Trend Micro po raz kolejny ostrzegają użytkowników systemu Android przed niebezpieczeństwem związanym z nieuważną instalacją aplikacji. Z danych zebranych przez firmę wynika, że liczba złośliwych programów podwoiła się z 10 do 20 tysięcy w ciągu jednego miesiąca. Ponadto zwraca uwagę, że oficjalne zabezpieczenia Google Play są nieskuteczne, ponieważ umożliwiły one opublikowanie w sklepie 17 niebezpiecznych aplikacji, które nim je usunięto zostały pobrane ponad 700 tysięcy razy. Niedawno zaś zidentyfikowano dwa nowe typy zagrożeń o nazwie Spy Tool i Spy Phone Pro+, które zostają dodawane do niektórych programów. Najpopularniejszym zagrożeniem zaś jest podszywanie się pod popularne aplikacje.

Poniżej znajduje się filmik autorstwa Trend Micro, który ma uświadomić użytkownikom niebezpieczeństwo związane z instalacją złośliwych aplikacji i sposoby na ochronę swoich danych i smartfona.

Źródło: Trend MicroMedia Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • dzidzia1984

  można się sfilmować odrobinkę po obejrzeniu tego materiału 🙂

 • szynkaxd

  Jeżeli Goodle nic nie zacznie robić z piractwem i wirusami to długo tak nie pociągnie. Nie mówie że zbankrutuje bo to jest raczej niemożliwe ale będzie musiało zrobić z anroida mniej otwarty system i lepiej go zabezpieczać.

 • piotrekdg

  Siri działa dużo wolniej niż na filmiku. Taką szybkość mógłby osiągnąć tylko Google Now.

 • zeroG

  Heh, w Warszawie to kręcili 8)

 • Jacek—-

  Zapomnieli dodać, że na szczęście Trend Micro dysponuje aplikacją antywirusową, która uchroni nas przed podobnym scenariuszem za jedyne 30$ 🙂

  • zapper

   Właśnie dlatego też zamieściłem to wideo, ponieważ nie jest to film, który na koniec oferuje rozwiązanie na wszelkie problemy poprzez zakup ich produktu ;).x