Trend Micro o wirusach na Androida [WIDEO]

Aplikacje

Eksperci z Trend Micro po raz kolejny ostrzegają użytkowników systemu Android przed niebezpieczeństwem związanym z nieuważną instalacją aplikacji. Z danych zebranych przez firmę wynika, że liczba złośliwych programów podwoiła się z 10 do 20 tysięcy w ciągu jednego miesiąca. Ponadto zwraca uwagę, że oficjalne zabezpieczenia Google Play są nieskuteczne, ponieważ umożliwiły one opublikowanie w sklepie 17 niebezpiecznych aplikacji, które nim je usunięto zostały pobrane ponad 700 tysięcy razy. Niedawno zaś zidentyfikowano dwa nowe typy zagrożeń o nazwie Spy Tool i Spy Phone Pro+, które zostają dodawane do niektórych programów. Najpopularniejszym zagrożeniem zaś jest podszywanie się pod popularne aplikacje.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Poniżej znajduje się filmik autorstwa Trend Micro, który ma uświadomić użytkownikom niebezpieczeństwo związane z instalacją złośliwych aplikacji i sposoby na ochronę swoich danych i smartfona.

{youtube}ax_6tfbIL58{/youtube}

Źródło: Trend Micro


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x