Trend Micro o wirusach na Androida [WIDEO]

Cezary Zapała Aplikacje 2012-07-25

Eksperci z Trend Micro po raz kolejny ostrzegają użytkowników systemu Android przed niebezpieczeństwem związanym z nieuważną instalacją aplikacji. Z danych zebranych przez firmę wynika, że liczba złośliwych programów podwoiła się z 10 do 20 tysięcy w ciągu jednego miesiąca. Ponadto zwraca uwagę, że oficjalne zabezpieczenia Google Play są nieskuteczne, ponieważ umożliwiły one opublikowanie w sklepie 17 niebezpiecznych aplikacji, które nim je usunięto zostały pobrane ponad 700 tysięcy razy. Niedawno zaś zidentyfikowano dwa nowe typy zagrożeń o nazwie Spy Tool i Spy Phone Pro+, które zostają dodawane do niektórych programów. Najpopularniejszym zagrożeniem zaś jest podszywanie się pod popularne aplikacje.

Poniżej znajduje się filmik autorstwa Trend Micro, który ma uświadomić użytkownikom niebezpieczeństwo związane z instalacją złośliwych aplikacji i sposoby na ochronę swoich danych i smartfona.

{youtube}ax_6tfbIL58{/youtube}

Źródło: Trend Micro


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x