ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dead Trigger za darmo z powodu piractwa!

Autor: Jarosław Biały Kategoria: Aplikacje
deadtrigger

Wielu fanów gry Dead Trigger było zdziwionych, że po kilkudziesięciu dniach od wprowadzenia tej wciągającej strzelanki obok jej nazwy w sklepie Google Play, zniknęła (co prawda niska, bo tylko 0.99 centów) opłata. Pisaliśmy o tym już wcześniej przy okazji artykułu o aktualizacji tej gry.

Dzisiaj rano pojawiło się na funpage’u deweloperów owej strzelanki – Madfinger Games – oficjalne oświadczenie informujące użytkowników o powodzie zniesienia opłaty za grę Dead Trigger.

Twórcy twierdzą, że poziom piractwa był tak ogromny, że zostali zmuszeni do udostępnienia gry za darmo. Niestety nie mówi nam to zbyt wiele. Wszyscy jesteśmy świadomi, że system Android jest wysoce podatny na piractwo i wszelkie próby kradzieży aplikacji. Co więcej firma Madfinger Games nie informuje nawet o dokładnym poziomie owego piractwa – stwierdzają w swoim oświadczeniu, że gra nie była przeznaczona do udostępniania za darmo, opłata była naprawdę minimalna, aczkolwiek poziom piractwa spowodował, iż inaczej nie mogli postąpić. Przypominają również, że nie jest to gra typu FREEMIUM, a jedynie FREE-TO-PLAY oraz, że chcą po prostu, aby fani ich gry mogli nadal się nią cieszyć.

Co myślicie o decyzji deweloperów? Piszcie w komentarzach.

Sprawdź najnowsze wpisy