google-maps-next

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że najpopularniejsze chyba mapy online – czyli Google Maps – w wersji na platformę Android zostaną wyposażone w funkcję zapisywania map do wersji offline. Użytkowników ta informacja bardzo ucieszyła, ale nie wszystkich – bowiem z opcji tej nie mogli skorzystać m.in. Polacy. Od dziś sytuacja ta uległa zmianie.

Na swoim oficjalnym polskim profilu Google+, Google umieściło informację o udostępnieniu map offline Polski dla użytkowników Androida w naszym kraju. Aby zapisać fragment mapy, należy wybrać odpowiedni obszar i skorzystać z opcji „Udostępnij offline” z menu kontekstowego. Aplikację możecie pobrać tutaj.

Cieszy Was ta informacja?

Źródło: Google+

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.