jelly-bean-keyboard-2

Jedną z ciekawszych funkcji nowej wersji Androida – 4.1 JellyBean – jest usprawniona klawiatura. Metoda wprowadzania tekstu w tym systemie względem poprzednika została znacznie ulepszona, a to poprzez dokładniejszą korekcję i podpowiadanie słów oraz nową funkcję szybkiego przełączania języków.

Osoby, które w tym momencie nadal pracują na Androidzie ICS, a chciałyby wypróbować nowe dzieło Google, zadowoli na pewno fakt, że klawiatura z JB została na Androida 4.0 przeportowana. Jest ona dostępna w Google Play pod tym adresem.

W obecnym stadium rozwoju w klawiaturze brakuje kilku funkcji, takich jak słownik użytkownika. Program wspiera na razie tylko słownik angielski i języki takie jak angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, portugalski i rosyjski. Mimo to, klawiatura i tak jest warta wypróbowania, a błędy zapewne zostaną poprawione w najbliższych aktualizacjach.

Źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.