galaxy_s3_i9300_15

Wiadomo nie od dziś, że społeczność developerów stworzona wokół Androida potrafi dokonywać wielu rzeczy, które mogłyby wydawać się niemożliwe. Czasem jednak pewne cele przychodzą programistom dość łatwo i tak też było w tym przypadku.

Developer z anglojęzycznego forum XDA stworzył port oryginalnego launchera z Samsunga Galaxy SIII, dotychczas współpracującego tylko z frameworkiem TouchWizz. Aplikację od teraz można uruchomić na każdym urządzeniu wyposażonym w Androida 4.0.

Instalacja launchera jest dość prosta, ale tylko dla zaawansowanych użytkowników. Plik APK aplikacji należy bowiem przenieść do folderu /system/app za pomocą managera plików z dostępem do roota.

Działanie programu potwierdzono dotąd na kilku smartfonach, m.in. na Sony Ericsson Arc S i HTC One S.

Oryginalny temat znajduje się tutaj.

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.