xbmc-logo

Nie da się zaprzeczyć, że jednym z najważniejszych zastosowań urządzeń opartych o Zielony System są multimedia w wielu formach. Niebawem sens multimedialności urządzeń z Androidem powinien zmienić się diametralnie na lepsze. Dlaczego?

Już za jakiś czas na system Google’a będzie dostępny program XBMC, znany chociażby z konsoli XBOX. Wolnoźródłowy odtwarzacz zapewni nie tylko odtwarzanie popularnych mediów, ale pozwoli na o wiele więcej: od dostępu do wielu skórek, przez wsparcie dla prawie każdego formatu zdjęć, muzyki i filmów po możliwość słuchania podcastów oraz korzystanie z materiałów z YouTube, Spotify, Grooveshark czy Pandora Radio.

xbmc

Dodatkowo, do programu dołączane są wtyczki, rozszerzające jego i tak bogatą funkcjonalność.

Jak zapewniają twórcy programu, XBMC na Androida będzie pełną, nieokrojoną wersją programu, jaką znamy z innych systemów. Ten fakt najbardziej chyba ucieszy użytkowników, bowiem ogrom zastosowań to największa zaleta XBMC.

A czy Was cieszą te doniesienia?

Źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.