ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
veganzone

Veganzone — aplikacja, która ma połączyć społeczność wegan z całego świata

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Aplikacje

Aplikacja Veganzone pomyślnie przeszła testy beta i jest już dostępna dla użytkowników ze 196 państw. Jej twórcy chcą, żeby połączyła ona społeczność wegan z całego świata. Coś dla siebie znajdą w niej również wegetarianie.

Jak działa aplikacja Veganzone?

veganzone

Veganzone ma w założeniu dać weganom możliwość dzielenia się informacjami, odkrywania przyjaznych im restauracji oraz przepisów, a także zawieranie znajomości. Główne funkcje aplikacji to wyszukiwarka produktów wegańskich i wyrobów uzyskanych bez cierpienia zwierząt, wegański kalkulator, spis wartości odżywczych produktów, restauracje w pobliżu, przepisy i newsy ze świata weganizmu.

Apka przeznaczona jest również dla wegetarian, bo wiemy, że bardzo wielu z nich rozważa całkowitą rezygnację z produktów, które wiążą się z cierpieniem zwierząt, i przejście na weganizm. Nie dziwi zatem galopujący wzrost liczby wegan na całym świecie — mówi jeden z założycieli Veganzone Murat Aksu. Jak dodaje, aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Czytaj także: Jak dbać o środowisko? Eko aplikacje pomogą Ci zrozumieć ekologię

Projekt powstał w marcu 2021 roku. Założyciele to Selin Tuyen, Murata Aksu i Ogousa Chan Alego. Już w miesiącu powstania całego przedsięwzięcia założycielom udało się pozyskać inwestora — firmę Focus Global Project, która zapewniła finansowanie w kwocie 3 mln dolarów.

źródło: Veganzone / Business Wire

    Sprawdź najnowsze wpisy