ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do podcastów

Filmiki to przeżytek? Aplikacje do podcastów, które pozwolą na rozrywkę dla zalatanych

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Do niedawna filmiki trzymały swoją silną pozycję na rynku, jednak ostatnimi czasy można obserwować silny i wzmożony rozwój podcastów. Żyliśmy szybko, a teraz jest jeszcze szybciej. Życie z roku na rok nabiera coraz szybszego tempa, a co za tym idzie, rozrywki takie jak podcasty zyskują coraz więcej swoich zwolenników. Dlaczego? Otóż dzieje się tak za sprawą formy – nie ma potrzeby patrzenia na ekran. Wystarczy mieć otwarte uszy i poświęcić na to odrobinę skupienia. Aplikacje do słuchania podcastów mogą w tym bardzo pomóc. Kładziesz telefon, gdzie chcesz. Uruchamiasz jedynie usługę i słuchasz. Dodatkowo możesz się skupić na innej czynności, ponieważ podcast nie pochłania Cię tak, jak nagranie wideo. 

Google Podcasty

Aplikacje do podcastów
Źródło: geralt from pixaby

Dla wielu osób Google w pierwszej chwili kojarzy się oczywiście przede wszystkim z najpopularniejszą wyszukiwarką oraz przeglądarką internetową. Inni znowu mają od razu przed oczami chmurowy pakiet biurowy lub YouTube. Google wychodzi do swoich użytkowników z kolejną usługą, która również na pewno jest skazana na ogromny sukces – Google Podcasty. Jak większość aplikacji, ta również, jest bardzo prosta oraz nie sprawia żadnych większych kłopotów podczas jej obsługi. Jej intuicyjność to typowa cecha, z której słynie internetowy gigant. Dlaczego warto mieć to rozwiązanie na uwadze i nie przechodzić obok niego obojętnie? Znajdziesz tam szeroki wybór, który jest pogrupowany według różnej tematyki i kategorii. 

Pobierz Podcasty Google z Google Play! 

Zobacz także: TikTok to fenomen, ale żeby na Spotify? To może się udać!

Spotify

Aplikacje do podcastów
Źródło: tomasi from pixaby

Zielona aplikacja do muzyki na pewno dla większości osób kojarzy się głównie z muzyką. Jednak Spotify idzie z duchem czasu i decyduje się również na podcasty. Już od długiego czasu poza różnymi gatunkami muzyki, znajdziesz tam także nagrania. Działania Spotify chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Jest to bardzo intuicyjna aplikacja, gdzie propozycje muzyczne oraz podcastowe są zorganizowane na “kafelkach”. Znajdziesz tutaj popularnych wykonawców nagrań oraz tych mniej znanych również. 

Pobierz Spotify z Google Play! 

Zobacz także: Czego najchętniej słuchamy w święta? Spotify podzieliło się ciekawymi danymi

Lecton

Aplikacje do podcastów
Źródło: Pic_Panther from pixaby

To kolejne rozwiązanie, które reklamuje się oszczędnością czasy oraz możliwością słuchania gdziekolwiek tylko chcesz. To cała prawda o podcastach. Znajdziesz tutaj podobnie jak w Spotify muzykę oraz podcasty. W tym jednym miejscu masz dostęp do ponad 100 źródeł, które są aktualizowane w stałych odstępach czasu. Znajdziesz tutaj również audiobooki, lektury szkolne oraz inne słuchowiska. Aplikacja jest przejrzysta i bardzo intuicyjna, a co za tym idzie, na pewno nie będziesz mieć problemów z jej obsługą. Potrzebujesz nagrań do medytacji i relaksu? Tutaj również to znajdziesz. 

Zobacz także: Ważna nowość w Spotify! Zmiana wprowadzona na wniosek Adele

Zobacz także: Najpopularniejsze playlisty, utwory i podcasty związane z Harrym Potterem na Spotify

Pocket Cast

Podcast
Źródło: Sammy-Sander from pixaby

To całkiem młoda aplikacja, jednak ma już swoich wiernych fanów, którzy nie zamieniliby jej na żadną inną. Bardzo dobrze działa tutaj przede wszystkim możliwość słuchania offline. Dzięki temu faktycznie możesz zdecydować się na podcast kiedy tylko chcesz. Pozwala bardzo szybko i sprawnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi odcinkami. Wyszukiwanie jest bardzo proste a system podpowiedzi oraz sugerowania działa bez zarzutu – daje możliwość poznania kolejnych nieznanych Ci jeszcze podcastów. 

Zobacz także: Spotify podsumowuje 2021 rok — oto najpopularniejsi artyści, utwory, podcasty

Aplikacje do podcastów potrafią zainteresować ostatnio coraz więcej osób. Google stworzyło w tym celu swoją własną platformę do słuchania nagrań. Podobną politykę widać w postępowaniu Spotify, który poza muzyką uwzględnił wśród swoich playlist sekcję podcastów. Działania największych graczy na rynku pokazują, w jakim kierunku zmierzają podcasty. Warto spróbować i przekonać się do podcastów. W ten sposób możesz jednocześnie zaoferować sobie trochę rozrywki oraz jednocześnie nie odrywać się od swojej pracy lub innej czynności. Co pozostaje? Jedynie trzeba wybrać aplikację do podcastów, która spełni Twoje oczekiwania. W ten sposób możesz być pewien tego, że rozrywka poprzez słuchanie na pewno przypadnie Ci do gustu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Tumisu from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy