vlc-logo

Jeśli jesteście fanami multimediów na smartfonie bądź tablecie, ta informacja z pewnością Was ucieszy. Do Google Play wprowadzony został właśnie odtwarzacz VLC, znany chociażby z komputerów PC. Aplikacja jest wciąż w fazie beta.

Pierwsza wersja programu przeznaczona jest tylko na część procesorów ARMv7 ze wsparciem NEON, tj. dla procesorów Tegra 3, TI OMAP i Snapdragon S2, S3 i S4. Wersja dla Tegry 2 i procesorów ARMv6 ujrzeć światło dzienne ma w ciągu kilku następnych dni.

vlc-menu

Odtwarzacz już w obecnym stadium rozwoju obsługuje takie funkcje jak biblioteka mediów, wsparcie dla wielokanałowego dźwięku, napisy, autorotacja czy gesty. Program jest w stanie odtworzyć większość popularnych formatów video i audio, posiada swój widget i można go kontrolować za pomocą zestawu słuchawkowego.

Cieszy Was fakt pojawienia się tej aplikacji w sklepie Google? 

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.