ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Koniec Flash Playera na Androida!

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Aplikacje
flash-android-koniec

Zła wiadomość dla posiadaczy urządzeń z Androidem. Adobe ogłosiło właśnie, iż w sierpniu aplikacja z klientem Flash Playera zostanie usunięta z Google Play. Co więcej, Android 4.1 wcale nie otrzyma wsparcia, w związku z czym najnowszy tablet Google’a w ogóle nie będzie obsługiwał Flasha.

Jeszcze w zeszłym roku Adobe zapowiadało, że zamierza zakończyć wspieranie klienta Flash Player dla Androida. Uzasadnia to chęcią zawężenia współpracy z pecetami oraz programami wykorzystującymi środowisko Adobe AIR. W końcu potwierdziły się te słowa – 15 sierpnia aplikacja zostanie wycofana ze sklepu Google Play dla urządzeń, które dotychczas nie miały jej zainstalowanej. Jeżeli na danym smartfonie lub tablecie Flash Player był zainstalowany już wcześniej – będzie on otrzymywał wsparcie jeszcze po tej dacie.

Co to oznacza dla użytkowników urządzeń z Androidem? Przede wszystkim koniec jednej z większych zalet tego systemu. To także kres mocnego argumentu stojącego przeciwko urządzeniom Apple’a, które nigdy nie obsługiwały Flash Playera. Osoby, które posiadają któryś z najnowszych smartfonów i planują w przyszłości zaktualizować go do Androida 4.1 – niestety, aplikacja najprawdopodobniej na nich nie zadziała. Co sądzicie o tym kroku Adobe? Jak często korzystacie z Flash Playera w swoich smartfonach?

źródła: gsmarena.com, blogs.adobe.com

Sprawdź najnowsze wpisy