16.000 aplikacji w Android Market

Aplikacje

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
Następnego dnia, po informacji, która pojawiła się w Internecie, że liczba aplikacji w Android Market przekroczyła 20.000, Google zdementował tą plotkę.

Portal TechCrunch, który był jednym z pierwszych portali, publikujących te nieoficjalne liczby, podaje, że Google skontaktował się z nimi i zweryfikował te liczby, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie są tajne. Rzeczywista liczba aplikacji znajdujących się w Android Market, jak podaje rzecznik Google, nieznacznie przekracza liczbę 16.000.
Niestety nie podano informacji, ile procent z tego stanowią aplikacje płatne, a ile darmowe.

AndroLib twierdzi jednak, że Google prawdopodobnie zliczył tylko aplikacje dostępne dla użytkowników mieszkających w USA i tylko te dodane do końca listopada (co jest podejrzane, bo oznacza, że ok. 4.000 aplikacji zostało dodanych w ciągu 14 dni). Inną możliwością według AndroLib jest, że Google źle policzyło aplikacje w markecie, bo nie uwzględniło programów usuniętych po publikacji, czy to przez Google, czy przez samych autorów aplikacji.

Kto ma rację? Google czy AndroLib?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x