ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do mycia zębów

Chcesz rzadziej chodzić do dentysty? Te aplikacje do mycia zębów pozwolą odpowiednio zadbać o Twoje uzębienie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Czy potrzebujesz aplikacji do mycia zębów? Przestań. Po co mi to. Przecież każdy doskonale wie, jak szczotkować zęby. Otóż rzeczywistość weryfikuje i niestety nie do końca tak jest. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak niedokładnie myje swoje zęby — a to znowu prosta droga do szybszych wizyt u dentysty. Chyba zgodzisz się, że wizyty u dentysty nie należą zazwyczaj do najlepszej rozrywki i przyjemności, na które poświęcasz swój czas wolny? Na pewno nie lubisz sytuacji, kiedy po zjedzeniu swojej ulubionej słodycz, czujesz irytujący ból zęba? Niby da się żyć, ale jednak denerwuje. Dobre nawyki można wyrabiać przez odpowiednie rozwiązania technologiczne. Aplikacje do mycia zębów pomagają myć odpowiednio długo i skupić się na wszystkich partiach, a nie tylko tych wierzchnich. 

Mimizaur: Mycie zębów

To aplikacja, którą docenią szczególnie dzieci. Jest wykonana w typowo kreskówkowym designie. Tytułowy Mimizaur na pewno będzie bardzo pomocny podczas samotnego szczotkowania zębów przez najmłodszych użytkowników szczoteczek. Na pierwszy rzut oka Mimizaur: Mycie zębów wygląda jak gra mobilna. To kolejny atut, który na pewno przekona dzieci do zainteresowania się aplikacją oraz jej przesłaniem. Zazwyczaj odpowiednie opakowanie dobrego zamiaru jest bardzo ważne, ponieważ sama chęć zachęcenia dzieci do dbania o zęby nie zadziała. Potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia oprawa, a Mimizaur to wszystko posiada. Dlatego to szczególnie trafna pozycja, zwłaszcza jeśli jesteś rodzicem. 

Pobierz Mimizaur: Mycie zębów z Google Play! 

Zobacz także: Sztuczna inteligencja pomoże stomatologom w ich pracy – w jaki sposób?

Brush Up

Wybierając aplikację Brush Up, zapewniasz sobie naukę poprzez zabawę. To gra, która uczy, jak należy poprawnie szczotkować zęby. Cały pomysł na aplikację prezentuje się całkiem ciekawie, ponieważ znajdziesz tutaj skutki złej higieny oraz praktyki mycia zębów. Aplikacja przeprowadzi Cię starannie przez poszczególne etapy dbania o swój uśmiech. Do najmłodszych na pewno trafi oprawa graficzna, która jest bardzo silnie nakierowana zwłaszcza na tych najmłodszych. Możesz myć zęby w tym samym czasie, co bohater aplikacji. Dzięki temu na pewno zrobisz to poprawnie i nie pominiesz żadnego miejsca. Chcesz zainstalować Brush Up? To bardzo dobra wiadomość dla Twoich zębów, ponieważ z tą aplikacją do mycia zębów uda Ci się odpowiednio zadbać o uśmiech. 

Pobierz Brush Up z Google Play! 

Zobacz także: Medycyna, rozwój osobisty, ćwiczenia i joga – internetowe trendy związane ze zdrowiem

Happy Kids Timer Morning & Evening Routine Chores

Aplikacja posiada znacznie szersze możliwości niż tylko nauka mycia zębów. Dzięki temu będziesz w stanie odpowiednio zająć się mierzeniem rutynowych czynności. W ten sposób dziecko będzie mogło zadbać o odpowiednio długi sen oraz czas szczotkowania zębów. Dzięki temu znacząco poprawisz swój uśmiech. Długość mycia zębów ma duży wpływ na stan zdrowia Twojego uzębienia. Od tego zależy, jak dobrze zostaną wyczyszczone po posiłkach po całym dniu. Dzięki temu wizyta u dentysty na pewno będzie zdecydowanie później niż przy zaniedbanej czynności mycia zębów. 

Zobacz także: Telemedycyna wkroczyła na Allegro – do kupienia vouchery na porady lekarskie

Aplikacje do mycia zębów to przede wszystkim ciekawe rozwiązanie dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Pozwalają poświęcić odpowiednio dużo czasu na mycie zębów. Wiele osób czyści, żeby tylko w strategicznych miejscach, zapominając permanentnie o wszystkich pozostałych. Przez to dochodzi do sytuacji, w których prędzej czy później zęby stają się bardzo zaniedbane. Dzięki temu jesteś w stanie odpowiednio zaopiekować się swoimi zębami i profilaktycznie zadbać o odsunięcie wizyty u dentysty w czasie. W tym celu wystarczy jedynie odpowiednio szczotkować zęby. Nie masz zielonego pojęcia, jak to zrobić? W tym celu możesz zainstalować aplikacje do mycia zębów. One pomogą szczotkować tam, gdzie trzeba oraz tak długo, ile zalecają specjaliści. W większości przypadków są to aplikacje kierowane przede wszystkim do dzieci, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dorośli również z nich korzystali. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz André Santana AndreMS z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy