ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fennec – Firefox dla Androida

Autor: Karol Berger Kategoria: Aplikacje

I oto doczekaliśmy się następcy znanej mobilnej przeglądarki Minimo, jest nim Fennec czyli inaczej Firefox dla Androida. Wiele osób pewnie ucieszy się z tej wiadomości gdyż Fennec ma za sobą nieść mniejsze zużycie procesora jak i ciekawe Add – Ons’y. Oczywiście artykuł nie obył by się bez porządnego video przedstawiającego moblną przeglądarkę w akcji, wszystkich fanów Firefox’a i nie tylko zapraszam do obejrzenia filmiku.

 

Nie wiem co bardziej mi się podoba, całościowy format przeglądarki czy boczne panele które pozwalają nam na szybkie przeglądanie kart a także łatwy dostęp do ulubionych stron. To właśnie są zadatki na super przeglądarkę, wszystko jest łatwo dostępne i schludnie ułożone. Przeglądarka wg. Mozilli ma być bezpieczna oraz obsługiwać wiele formatów (min. Javascript, CSS, Flash, SVG, FLV itp.) czego w niektórych mobilnych przeglądarkach nam niestety brakuje.


W ostatnim wywiadzie Jay Sullivan, vice prezes mobilnej przeglądarki Mozilli powiedział tak : ,,Mozilla Firefox jak i jej następcy będzie pierwszą multimedialną przeglądarką obsługującą wtyczki.” Zaznaczył również że ma ona zrewolucjonizować rynek mobilnych przeglądarek nie tylko dla Androida. Teraz pozostaje nam wierzyć na słowo prezesowi jak i z niecierpliwością wyczekiwać rewolucyjnej przeglądarki pod flagową nazwą Fennec Mozilla.

Sprawdź najnowsze wpisy