ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do lokalizowania zgubionych smartfonów

Bez telefonu jak bez ręki? Te aplikacje do lokalizowania zgubionych smartfonów szybko naprawią sytuację

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Czy kiedykolwiek zgubiłeś telefon? Ale panika, prawda? Nieważne czy w domu, czy na zewnątrz. Nagle robi się cieplej i przeżywasz jeszcze bardziej. Jednak w większości przypadków po chwili okazuje się, że jednak udało się znaleźć i namierzyć urządzenie. Gorsza sytuacja to taka, kiedy jednak przez dłuższy czas nie znajdujesz smartfon. Co wtedy? Warto ubezpieczyć się od takich wypadków. Jednak nie mam tutaj na myśli polisy ubezpieczeniowej. Wystarczy oczywiście zainstalować odpowiednią aplikację. W ten sposób nie będziesz musiał panikować w każdej sytuacji, kiedy zgubisz telefon. Włączysz lokalizację swojego smartfona i od razu będziesz wiedział, gdzie należy szukać urządzenia. Usług jest bardzo dużo. Wystarczy jedynie znaleźć propozycję, która najbardziej zadowoli użytkownika. Aplikacje do lokalizowania zgubionych smartfonów mogą okazać się naprawdę bardzo przydatne w krytycznych sytuacjach,

Google Znajdź moje urządzenie

To bardzo popularna usługa, która tak jak wszystkie inne, bazuje na synchronizacji z kontem Google. Takowe zapewne posiadasz dlatego nie musisz przejmować się długą konfiguracją tuż po instalacji. Jak przystało na wyszukiwarkowego giganta, aplikacja Znajdź moje urządzenie jest bardzo łatwe i intuicyjna w obsłudze. Dzięki temu jesteś w stanie natychmiastowo znaleźć swój smartfon. Google Znajdź moje urządzenie działa bardzo sprawnie i ma ten komfort, że możesz korzystać z usługi na każdym urzadzeniu. To bardzo ważne – zwłaszcza wtedy, kiedy zgubisz telefon i będziesz próbować go namierzyć zapewne ze swojego komputera. Wszystkim możes zarządzać ze strony internetowej Google Znajdź moje urządenie. Usługa pozwala na wykrycie urządzenia, zablokowanie ekranu oraz zabezpieczenie Twoich danych. Dzięki temu masz możliwość interweniowania po tym jak zgubisz swoje urządzenie. Na pewno docenisz te wszystkie opcje – zwłaszcza, kiedy faktycznie dojdzie do calego zamieszania z utratą telefonu. 

Pobierz Google Znajdź moje urządzenie w Google Play! 

Zobacz także: Gdzie kupić bilet? Aplikacje do parkowania pomogą opłacić postój

Znajdź telefon: klaskanie

Bardzo pomysłowe rozwiązanie na pewno zostanie docenione przede wszystkim przez osoby, które może nie gubią telefonu poza domem, ale właśnie w nim. Powinieneś już dawno wyjść do pracy lub szkoły, ale wciąż jeszcze latasz po domu i szukasz swojego smartfona? Pora z tym skończyć! Znajdź telefon to bardzo proste rozwiązanie, które polega na reagowaniu Twojego smartfona na klaskanie. W aplikacji możesz wybrać dodatkowo konkretny dźwięk, jaki włączy się w urządzeniu po klaskaniu. To bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie. Na pewno docenisz je przed wyjściem do pracy lub szkoły. Wtedy momentalnie znajdziesz zgubiony smartfon bez biegania w panice po całym domu.

Pobierz Znajdź telefon: klaskanie z Google Play! 

Zobacz także: Jak wykorzystać smartfon w samochodzie? Aplikacje do Android Auto pozwolą jechać mądrzej

Znajdź moje urządzenia

To aplikacja, która pozwala odnaleźć urzadzenie i sledzić ich trasę. Znajdź moje urządzenia ostrzeże Cię, kiedy prawdopodobnie zostanie stracony sygnał. Dzięki temu możesz przygotować się na ten moment, kiedy dojdzie do zguby. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. 

Pobierz Znajdź moje urządzenia z Google Play! 

Zgubiony tracker telefonu

Propozycja przyciąga do siebie przede wszystkim nowoczesnym wyglądem. Posiada możliwości podobne do aplikacji od Google. W jednej chwili możesz wymazać dane tak, aby nie trafiły one w ręce nowego właściciela. Masz możliwość także dokonania kopii swoich danych. Oczywiście tracker pozwala również na lokalizację smartfona, co może znacząco pomóc w jego odnalezieniu. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, a nowoczesny interfejs jedynie w tym pomogą. 

Zobacz także: Jesteś kreatywny i chcesz się rozwijać? Te aplikacje do tworzenia grafik pomogą rozwinąć skrzydła!

Pobierz zgubiony tracker telefonu – znajdź moje zgubione u z Google Play! 

Aplikacje do lokalizowania zgubionych smartfonów są bardzo przydatne. Oczywiście docenisz je dopiero wtedy, kiedy zgubisz swoje urządzenie, jednak po fakcie już nie zainstalujesz i skonfigurujesz usługi. Dlatego warto być mądrym przed szkodą — chociaż ten jeden raz — i nie płakać później przez utratę urządzenia i wszystkich zapisanych na nim danych. Na pewno oszczędzi Ci to wielu zmartwień. Większość z nich jest bardzo prosta w użyciu i nie musisz się uczyć specjalnie skomplikowanej obsługi. Wszystko działa bardzo intuicyjnie, dlatego na pewno poradzisz sobie z obsługą aplikacji do lokalizowania zgubionych smartfonów.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Pexels z Pixabay 

    Sprawdź najnowsze wpisy