ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje dla niepełnosprawnych

Technologia pomaga wszystkim. Te aplikacje dla niepełnosprawnych ułatwią trudne życie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Technologia jest bardzo wszechstronna. Codziennie zapewnia rozrywkę, możliwość pracy, a dla innych ułatwienie — trudnego — życia. To właśnie one ułatwiają wszystkie codzienne czynności takie, jak rozmowę, poruszanie się, rozumienie i wiele innych. Aplikacje dla osób niepełnosprawnych bardzo często mogą oznaczać w pewnym stopniu być lub nie w życiu społecznym. To właśnie one sprawiają, ze codzienność staje się nieco łatwiejsza i można próbować żyć w społeczeństwie z innymi osobami. Każda aplikacja jest w stanie zaoferować co innego, ponieważ propozycja na rynku jest bardzo szeroka i deweloperzy faktycznie dostrzegają potrzeby osób niepełnosprawnych. 

ParrotOne

Aplikacja jest pomocna dla osób, które mają ograniczoną sprawność ruchową dłoni. Dzięki ParrotOne użytkownik może typować wiadomości znacznie sprawniej niż w powszechnie znanych komunikatorach. Całe zdania można towrzyć poprzez wykonanie kilku kliknięć. Jak to działa? Wystarczy wybrać jedynie literę na klawiaturze, a w bocznej części ekranu pojawia się propozycje, z któych możesz skorzystać. Wszystko jest zależne od tego, jaka fraza kluczowa zostanie zastosowana. Co ważniejsze ParrotOne na bieżąco uczy się słów, z których często korzystasz. Dzięki temu później pojawiają się jako propozycje po wytypowaniu odpoiwednich liter i słów kluczowych. Początkowo aplikacja może nie działać perfekcyjnie. Jednak wraz z czasem użytkowania będzie coraz lepiej, ponieważ ParrotOne staje się z każdym użyciem dokładniejszy i przede wszsytkim dopasowany do Ciebie. Po takiej nauce znacznie lepiej przewiduje to, co użytkowanik ma zamiar napisać. Aplikacja jest połączona ze słownikiem, który jest tworzony i aktualizowany przez twórców rozwiązania. 

Pobierz ParrotOne z Google Play! 

Zobacz także: Bill Gates ma prośbę – leki na COVID-19 nie dla najbogatszych

MyTherapy

Przyjmujesz leki? Warto pamiętać o tym, że dotrzymywanie regulranych pór dawkowania jest bardzo ważne. Dzięki MyTherapy zmniejszasz prawdopodobieństwo tego, że zapomnisz zażyć tabletki lub inne medykamenty. Działanie aplikacji jest banalnie proste, a sam interfejs bardzo intuicyjny. Nie trzeba specjalnie się douczać. Jedynie instalujesz i korzystasz z dobrodziejstwa przypomnień. 

Pobierz MyTherapy z Google Play! 

Zobacz także: Szukasz lekarza? Mapy Google pouczą Cię na temat odpowiedzialnego zachowania

Aipoly Vision

To rozwiązanie, które jest szczególnie przydatne dla osób niewidomych, które nie są w stanie rozpoznawać samodzielnie swojego otoczenia. Działanie jest bardzo proste. Wystarczy skierować obiektyw aparatu na dany przedmiot i nacisnąć przycisk na dole ekranu (można wybrać dowolny). Wówczas sztuczna inteligencja aplikacji zacznie działać i rozpozna przedstawioną rzecz. Po tym wymówi na głos nazwę przedmiotu. 

Pobierz Aipoly Vision z Google Play! 

Zobacz także: Śmierć to choroba. Czy dzięki technologii możemy zatrzymać proces starzenia?

HearUs: dla niemówiących

To bardzo duża pomoc dla tych osób, które mają problem z mówieniem. HearUs pozwala im komunikować się w sposób głosowy. Jak? Wystarczy jedynie wpisać dowolny tekst, a aplikacja przeczyta ją na głos. HearUs zostało wyposażone również w bazę zwrotów, które mogą być używane w codziennych warunkach. Jednak znajdziesz tam stosunkowo podstawowe kwestie do wypowiedzenia. Jeśli chciałbyś skorzystać z szerszego zakresu możliwości, wówczas możesz rozważyć wybranie wersji z abonamentem. Wtedy baza gotowych zwrotów jest znacznie szersza. Warto rozpocząć swoją przygodę z aplikacją w wersji bezpłatnej, a jeśli uznasz, że faktycznie znacząco ułatwia Twoje życie i warto zdecydować się na jeszcze większe możliwości. 

Pobierz HearUs: dla niemówiących z Google Play! 

Zobacz także: Lekarze wykorzystali Google Cardboard i iPhone’a do operacji 4-miesięcznego dziecka

Aplikacje dla niepełnosprawnych są bardzo dużą pomocą oraz szansą do życia z innymi. Dzięki temu można kontaktować się i porozumiewać nieco sprawniej niż bez nich. Może nie każdy zastanawia się nad rozwiązaniami dla osób niepełnosprawnych, ale tych propozycji jest naprawdę sporo. Każda z nich ma swoje przeznaczenie i pozwala na inne zastosowania. Jedne skupiają się bardziej na usprawnieniu komunikacji, a inne przykładowo przypominają o odpowiednim dawkowaniu leków. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz adamtepl z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy