ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do animacji

Stwórz sam kreskówkę, czyli aplikacje do animacji, z którymi staniesz się animatorem

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Filmy animowane z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powoli wiele osób kończy z wiarą w stereotypy, że kreskówki są tylko dla dzieci — a jeśli już ogląda je ktoś dorosły, wtedy jest po prostu niepoważny. To właśnie świetna propozycja do tego, aby spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Sam proces tworzenia kreskówek przeszedł już sporą drogę. Od tradycyjnych sposobów poklatkowej animacji do współczesności — gdzie najnowsze zdobycze i odkrycia technologiczne pozwalają robić to znacznie sprawniej. Dawniej potrzeba było specjalnego biurka, kartki, ołówka oraz sprzętu do nagrywania. Dziś okazuje się, że wystarczy już nie tylko komputer, ale sam smartfon. Dzięki temu swoje studio filmowe możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Każda wolna chwila może być pretekstem do tego, aby chwycić za telefon i zamiast scrollowania portali społecznościowych lepiej wybrać aplikacje do animacji i puścić wodzę fantazji. 

Picsart Animator: GIF i Wideo — zainstaluj i twórz!

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z filmem animowanym, wówczas Picsart Animator to wybór trafiony. Dzięki temu możesz kreować bardzo proste animacje i zdobyć pierwsze szlify oraz doświadczenie z zakresu kreskówek. Aplikacja zapewnia możliwości pracy przy użyciu typowych zastosowań grafiki — takich jak przykładowo warstwy. Swoje projekty możesz udostępniać i dzielić się nimi z przyjaciółmi. W ten sposób będziesz mieć motywację do pracy i doskonalenia swojego warsztatu. W Picsart Animator znajdziesz również gotowe naklejki, które sprawdzą się w szybkich projektach i pozwolą znacznie szybciej znaleźć odpowiednie postacie oraz elementy świata przedstawionego. 

Pobierz Picsart Animator: GIF i Wideo z Google Play!

Zobacz także: Spora aktualizacja biblioteki Netflixa na początek weekendu. Dodano blisko 20 super filmów i seriali!

Animation Desk – Create Cartoon & Animated Videos – profesjonalne narzędzie do tworzenia kreskówek

To bardzo rozbudowane narzędzie, które pozwala na tworzenie bardzo złożonych filmów. Dzięki wielu ciekawym funkcjom sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta i szybko można nauczyć się obsługi całego panelu. Sam decydujesz o tym, jaka będzie ostateczna forma Twojego projektu. Możesz eksportować do pliku wideo, GIF, PNG lub PDF. Możesz również zapisać w formacie edytowalnym dla Animation Desk tak, aby móc wrócić do projektu  w przypadku pojawienia się ewentualnych poprawek. Animacje nie muszą być zwykłymi “patyczakami”. Różnorodne narzędzia dostępne w Animation Desk pozwalają na kreowanie estetycznych obrazków. 

Pobierz Animation Desk – Create Cartoon & Animated Videos z Google Play! 

Zobacz także: Niedzielna aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano ponad 10 nowości, w tym BARDZO POPULARNY film!

Flipaclip: Cartoon Animation Creator & Art Studio — rozwiązanie dla profesjonalistów i początkujących

To narzędzie o bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie. Dzięki temu instalujesz aplikację i od razu zaczynasz tworzyć! Design jest bardzo minimalistyczny. Dlatego momentalnie po zainstalowaniu jesteś w stanie użyć aplikacji do tworzenia kreskówki. W aplikacji bez większego wysiłku można rysować bardzo atrakcyjne rysunki dzięki wielu opcjom, jesteś w stanie — nawet bez wielkiego talentu — narysować bardzo ładne sceny, które przy pomocy Flipaclip zamienisz bardzo szybko w animacje. To bardzo proste rozwiązanie zachęcające do tworzenia kolejnych klatek animacji. 

Pobierz Flipaclip: Cartoon Animation Creator & Art Studio z Google Play! 

Zobacz także: Poniedziałkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano 4 nowości, ale przy okazji usunięto aż 7 filmów!

Aplikacje do animacji pozwalają momentalnie zamienić się w artystę. Dzięki temu możesz kreatywnie wykorzystać czas, który spędzasz w kolejce, tramwaju oraz innych miejscach. Zazwyczaj marnotrawisz go na wpatrywanie się w sufit lub przeglądanie po raz setny tych samych postów w mediach społecznościowych. Wtedy możesz popracować właśnie ze swoją kreatywnością. Aplikacje do animacji są bardzo proste, a co za tym idzie, nie musisz poświęcać zbyt dużo czasu na to, aby nauczyć się ich obsługi. Większość z nich jest na tyle intuicyjna, że jesteś w stanie zrobić swoją pierwszą animację tuż po zainstalowaniu aplikacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ swoje studio filmowe masz przez cały czas pod ręką. Teraz pozostaje tylko znaleźć inspirację i tworzyć!

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Yuri_B z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy