ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do Android Auto

Jak wykorzystać smartfon w samochodzie? Aplikacje do Android Auto pozwolą jechać mądrzej

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Technologia już od dawna upodobała sobie świat motoryzacji, aby wejść do niego i zautomatyzować i unowocześnić wiele aspektów w nim obecnych. W tym celu można wykorzystać oczywiście możliwości, jakie dają aplikacje. To właśnie dzięki nim kierowca może wykorzystać jeszcze bardziej potencjał swojego samochodu. Android jest systemem, który pozawala na bardzo dużo. Jakie aplikacje do Android Auto warto wybrać? Z nimi jazda może być znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. 

Mapy Google – pozycja obowiązkowa każdego kierowcy

Nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć jak wynalazek od Google ułatwia życie na co dzień – zwłaszcza dla tych osób, które przemieszczają się. Nie ma tutaj znaczenia, czy poruszasz się pieszo, komunikacją miejską lub własnym pojazdem. W samochodzie na chwilę obecną bardzo dużo osób korzysta z Google Maps za pośrednictwem swojego smartfona. Android Auto doprowadza powoli do zmiany. Obsługiwanie Map Google w samochodzie jest bardzo wygodne. Boisz się o rozproszenie podczas korzystania z usługi? Spokojnie! Wszystko będziesz słuszał, ponieważ Google Maps są wyposażone również w nawigację głosową. To na pewno podstawowa aplikacja, którą powinieneś koniecznie mieć w swoim samochodzie. 

Pobierz Mapy Google z Google Play! 

Zobacz także: Yanosik z obsługą Android Auto – koniec testów, ale mogą być problemy

Komunikatory, z których korzystasz

Czasami stanie w korku pozwala na nadrabianie zaległości w wiadomościach, które czekają przecież na Twoją odpowiedź. Komunikatorów jest cała masa, jednak większość z nich jesteś w stanie zainstalować za pośrednictwem Android Auto. Na chwilę obecną możesz korzystać z takich usług jak WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger, Skype, Hangouty oraz Textra. W przypadku większości usług wiadomości są odczytywane na głos a sama obsługa może odbywać się za pośrednictwem asystenta. Możesz wydawać polecenia i dyktować odpowiedzi – w ten sposób nie będziesz stwarzać zagrożenia na drodze. Niestety połączenia wideo są ogarniczone dla większości z nich – a nawet całkowicie niedostępne. Jednak na pewno jest to tylko kwestią czasu. Mimo to obsługa wiadomości przy pomocy asystenta jest dużą wygodą podczas jazdy. Dzięki temu po wejściu do domu lub biura, nie będziesz musiał nadrabiać zaległości i znajdziesz w końcu czas dla siebie! 

Zobacz także: Śledzenie w Google Maps – nowość w sam raz dla stalkerów

IHeartRadio – z aplikacją możesz słuchać, czego chcesz

To bardzo rozbudowane narzędzie, które pozwala wybierać spośród wielu dostępnych stacji radiowych. Możesz wybierać rozgłośnie dostepne w okolicy oraz te, które są umieszczone w internecie. Jeśli nie jesteś fanem muzyki, wówczas możliwe, że zainteresują Cię podcasty. Wybierając odpowiednią tematykę na pewno umilisz sobie czas podróży – a zwłaszcza stania w korku. Dzięki temu nie zorientujesz się nawet, kiedy minęła Ci cała podróż. Gatunków muzycznych oraz tematyk podcastów jest naprawdę całkiem sporo, a co za tym idzie, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Waze – chyba wolisz unikać korków?

W przypadku nawigacji Mapy Google nie mają większej konkurencji. Jednak Waze jest bardzo ciekawym uzupełnieniem dla tych osób, które wolą unikać korków. To usługa, która bardzo dokładnie informuje na temat sytuacji na drodze. Dzięki temu dowiesz się dokładnie, gdzie lepiej skręcić i jak pojechać, aby uniknąć korków. Waze powie również, która droga jest zamknięta. W ten sposób nie będziesz błądzić bez celu na trasie – a przecież wiadomo, że każdemu zależy na czasie i spokojnej jeździe bez niespodzianek. 

Pobierz Waze z Google Play! 

Zobacz także: Google Maps w walce z COVID-19 – ominiemy tłok w autobusach i pociągach

Aplikacje do Android Auto i ich popularność są jedynie tylko kwestią czasu. Wszystko jest uzależnione od dostosowania samochodów do korzystania z nich. Z czasem, kiedy coraz więcej osób zacznie mieć możliwość instalacji, na pewno będzie wykorzystywać ich potencjał w swoim pojeździe. Już na chwilę obecną to zbiór świetnych rozwiązań, które potrafią być praktyczne oraz pomocne podczas jazdy. Wiele z nich może być ciekawą propozycją rozrywki. To sprawi, że każdy korek będzie wykorzystany produktywnie i z uśmiechem na twarzy! 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Free-Photos z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy