Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach portalu o sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne przygotowywanym przez Facebooka. Nie minęło zbyt dużo czasu, a w zasobach App Center dostępny jest już pierwszy polski program – Planisto. Zgodnie z założeniami twórców aplikacja początkowo będzie dostępna dla użytkowników Facebooka, ale już niedługo korzystać z niej będą mogły osoby posiadające telefony z mobilnymi systemami operacyjnymi (w tym użytkownicy Androida).

Planisto jest kalendarzem, który pomoże nam odpowiednio zorganizować nasz czas. Twórcy przekonują, że nie będzie to jednak zwykły kalendarz, taki jaki mamy dostępny choćby na naszych smartfonach, ponieważ będzie on rozbudowany o dodatkowe funkcje, które pozwolą na jego większe uspołecznienie. Program pozwoli nam na zapraszanie poszczególnych osób na tworzone przez nas wydarzenia, na organizację własnego planu dnia oraz na dodawanie informacji o publicznych wydarzeniach. Plusem aplikacji ma być również rozbudowana wyszukiwarka wydarzeń. Planisto ma być przydatny dla osób dzielących się pracą. Wraz ze znajomymi możemy przesyłać sobie określone zadania, które będą dodawane do kalendarza. Twórcy obiecują stały rozwój projektu i wiele nowych opcji takich jak rankingi czy rangi.

Na pierwszy rzut oka aplikacja łączy funkcje dostępne w kalendarzu Google, wydarzeniach Facebook oraz coigdzie.pl. Mimo, że większość opcji jest już dostępna na wyciągnięcie ręki to projekt ma szansę rozwoju. Oczywiście wszystko zależy od tego jak duża rzesza użytkowników będzie z niego korzystać. A co Wy sądzicie o tej propozycji? Czy ma szansę na popularność?

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.