ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje podobne do Jakdojade

Poruszasz się po mieście? Aplikacje podobne do Jakdojade, które ułatwią życie z komunikacją miejską

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Przeprowadzasz się do innego miasta? A może wyjeżdżasz na studia i migrujesz ze swojego rodzinnego miasta do dużej aglomeracji? Jeśli będziesz poruszać się komunikacją miejską, wtedy na pewno docenisz możliwości, jakie daje Jakdojade. To bardzo popularne rozwiązanie pozwalające sprawdzać połączenia w największych, miastach Polski. Korzystałeś? Coś Ci jednak nie pasuje? Jeśli masz większe uwagi do Jakdojade, zawsze możesz skorzystać z innych propozycji, bo przecież konkurencja nie śpi. Aplikacje podobne do Jakdojade? Znajdziesz ich całkiem sporo w Google Play. 

Google Maps — popularny zamiennik

Bardzo często wtedy, kiedy Jakdojade nie przypada użytkownikowi do gustu, wtedy Google Maps staje się bardzo często naturalnym wyborem. To bardzo rozbudowana aplikacja, którą na pewno masz na swoim urządzeniu. Niektóre osoby bardzo często nie znają takiej możliwości Google Maps. Dlatego czasami warto poszukać w tym, co już posiada się na telefonie, a możliwe, że znajdziesz w nich poszukiwaną przez siebie opcję. Aplikacja pozwala poza samym sprawdzaniem połączeń komunikacji publicznej również na wiele innych czynności, których niestety nie znajdziesz w Jakdojade — dla jednych może być to wada, a dla drugich zaletą, ponieważ prawdopodobnie reszta funkcji Google Maps może im się nie przydać. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby osoby użytkującej aplikację. 

Pobierz Google Maps z Google Play! 

Zobacz także: Przydatne funkcje Google Maps, które usprawnią użytkowanie w terenie

KiedyPrzyjedzie — ciekawe uzupełnienie podróży po dużych miastach

Dlaczego warto mieć na uwadze właśnie ten wybór? Dla użytkowników Jakdojade przygotowana jest taka usługa, jednak przewiduje niestety tylko pakiety premium. Dużo jeździsz tramwajami i autobusami? Ile razy zdarzyło Ci się, że pojazd nie przyjeżdża? Na pewno dwie ręce nie wystarczą do tego, aby zliczyć wszystkie te sytuacje. Jednak dzięki KiedyPrzyjedzie skończysz ze stresem i nerwami. Od razu będziesz widzieć wszystko w aplikacji — jaka jest sytuacja na drodze. Dzięki temu będziesz w stanie podejmować decyzje i reagować znaczenie szybciej — przykładowo zamawiać taxi. Już nie będziesz musiał wypatrywać za miejskie horyzonty z nadzieją, że “już teraz to na pewno przyjedzie”. W aplikacji będziesz widzieć konkretną sytuację na drodze. Z tym rozwiązaniem zaoszczędzisz zdecydowanie na czasie i nerwach. 

Pobierz KiedyPrzyjedzie z Google Play!

MobileMPK — stare i dobre rozwiązanie

To aplikacja, która powinna być całkiem znana dla większości osób korzystających z komunikacji miejskiej. Jest bardzo prosta w wyglądzie oraz obsłudze. Możesz w niej znaleźć między innymi rozkład linii poszczególnych połączeń. Jeśli nie przepadasz za rozkładami jazdy, wówczas możesz skorzystać z wyszukiwarki, która sama podpowie, gdzie i kiedy będzie zaczynać i kończyć się Twoja podróż. Wszystko możesz zobaczyć na mapie, gdzie MobileMPK zaznaczy dla Ciebie poszczególne przystanki. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy zbliżasz się do swojego miejsca docelowego. Wtedy będziesz wiedzieć, kiedy należy powoli zbierać się do wysiadania.

Pobierz MobileMPK z Google Play! 

Zobacz także: Zakup biletu w Jakdojade i mimowolna jazda na gapę? To niestety możliwe

Moovit: Info o Busach i Kolei — aplikacja z dużym potencjałem

Propozycja, która jest bardzo podobna do Jakdojade. W aplikacji sprawdzisz oczywiście rozkład jazdy. Moovit posiada nawigację, a dzięki temu na pewno trafisz do swojego punktu docelowego. Bardzo ciekawą opcją są powiadomienia o przyjeździe Twojego środka komunikacji. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy dokładnie przyjedzie autobus w przypadku pojawienia się opóźnienia. 

Pobierz Moovit: Info o Busach i Kolei — aplikacja z Google Play! 

Zobacz także: Oszukiwanie w Google Maps jest banalnie proste

Aplikacje podobne do Jakdojade są bardzo często wyborem, który potrafi zaspokoić potrzeby bardzo podobnie. Większość aplikacji posiada podobne funkcje. Dzięki temu przesiadka na inną aplikację nie powinna być tak bardzo uciążliwa. Sama podróż po większych miastach jest znacznie ułatwiana przez rozwiązania podobne do Jakdojade. Dzięki temu poruszanie się po dużych miastach jest dużo prostsze. Dlatego, jeśli nie odpowiada Ci Jakdojade, wówczas warto wybrać zamiennik, który będzie zapewniał usługę o podobnej jakości. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz SofieLayla Thal z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy