ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Euro 2012 z Androidem – śledź aktualności!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Aplikacje


Największe piłkarskie święto tego roku – Euro 2012 – już za pasem, warto więc przygotować swojego smartfona na tę okazję, by nie ominęły nas żadne interesujące mecze i aktualności. W sklepie Google Play nowe aplikacje związane z mistrzostwami wyrastają jak grzyby po deszczu, postanowiliśmy więc przetestować je specjalnie dla Was i wskazać te, które są najbardziej wartościowe.

 

Oficjalna aplikacja EURO 2012
Programem, którego żaden fan futbolu nie powinien przeoczyć jest oficjalna aplikacja Euro 2012, która powstała przy współpracy z UEFA. Oferuje ona najszerszy wachlarz możliwości, a do tego posiada dopracowany interfejs użytkownika. Podczas poruszania się po aplikacji na każdym kroku towarzyszą nam miłe dla oka animacje. Niewątpliwą zaletą jest też to, że można ją pobrać całkowicie za darmo.

Po uruchomieniu aplikacji zostajemy przywitani przez ekran główny, który został podzielony na trzy części. Pierwszą z nich tworzy lista flag wybranych przez nas faworytów. Ich liczba nie może przekroczyć jednak trzech, co jest pewną niedogodnością. Dzięki tym skrótom możemy szybko przenieść się do okna, w którym wyświetlany jest najbliższy mecz naszej ulubionej drużyny, tabela jej grupy oraz pełny skład drużyny. Bardzo ciekawym dodatkiem jest to, że po kliknięciu na nazwisko danego zawodnika wyświetlane jest jego zdjęcie oraz szczegółowe statystyki. Aplikacja automatycznie powiadomi nas o golach, zmianach i innych wydarzeniach z meczów naszych ulubionych drużyn.

Drugą część ekranu głównego stanowi lista najświeższych informacji związanych z imprezą. Są one aktualizowane regularnie i znajdują się wśród nich nowiny z boisk, artykuły i podsumowania, które doceni każdy miłośnik piłki nożnej. Źródłem publikowanych informacji jest UEFA i są one całkowicie w języku polskim.

W trzeciej części ekranu głównego znajdziemy dwa najbliższe spotkania, które mają odbyć się podczas Euro 2012. Jeżeli w którymś z nich udział bierze nasz faworyt, to obok jego flagi pojawi się pomarańczowa gwiazdka. Przy każdym z meczów wyświetlana jest dokładna godzina jego rozpoczęcia, dzięki czemu żadne interesujące spotkanie nie powinno umknąć naszej uwadze.

Ikona umieszczona w prawym górnym rogu aplikacji pozwala na dostęp do szerszego menu, które otwiera przed nami jeszcze większą liczbę funkcji oferowanych przez oficjalną aplikację Euro 2012. W zakładce „Mecze” prezentowana jest pełna liczba nadchodzących spotkań. Możemy przeglądać mecze według czasu ich rozgrywania, bądź też według kolejności w danej grupie. Dostępna jest również pełna tabela, obejmująca wszystkie cztery grupy.

Kolejnym ciekawym dodatkiem wchodzącym w skład oficjalnej aplikacji Euro 2012 jest przewodnik po krajach organizujących to piłkarskie święto. Znajdują się w nim podstawowe informacje, które mogą być ważne dla kibica z zagranicy: język urzędowy, strefa czasowa, szczegóły dotyczące wiz, czy też kursy walut. Kolejnym ułatwieniem jest dołączona mapa, na której zaznaczone jest położenie wszystkich stadionów, na których odbędą się mecze.

Oprócz tego turyści mogą z poziomu aplikacji zaczerpnąć podstawowej wiedzy na temat miast będących gospodarzami imprezy. W kilku zdaniach opisano najbardziej charakterystyczne cechy każdego z nich oraz dołączono kilka zdjęć przedstawiających (zdaniem UEFA) najciekawsze obiekty w mieście. Poza tym kibice żądni głębszych szczegółów mogą przeczytać informacje ogólne, w których znajdują się rozbudowane fakty na temat danej miejscowości, łącznie z najważniejszymi atrakcjami i listą najlepszych lokali.

W przewodniku znalazło się również miejsce na krótką charakterystykę każdego ze stadionów, zawierającą zarówno podstawowe dane na temat wymiarów i ilości miejsc, jak i szerszą historię. Całość wzbogaca atrakcyjna galeria zdjęć. Niezwykle istotne z punktu widzenia turysty mogą być precyzyjne instrukcje dotyczące sposobów dojazdu do najważniejszych miejsc – stadionu i strefy kibica – z lotniska, czy też dworca kolejowego. Postarano się też o dostarczenie szczegółowych danych na temat dojazdu do innych miast, w których odbędzie się Euro 2012.

Miłym dodatkiem dla każdego kibica będzie dołączony wraz z aplikacją zestaw tapet związanych z imprezą, które pozwolą odświeżyć nasz pulpit i jeszcze bardziej poczuć klimat mistrzostw. Dostępne jest też „Centrum wideo”, w którym publikowane będą materiały związane z UEFA oraz mistrzostwami Europy.

Podsumowując, oficjalna aplikacja Euro 2012 to nie tylko program pozwalający śledzić wyniki ulubionych drużyn – to swoiste centrum kibica zawierające wszystkie niezbędne funkcje. Aplikacji tej nie można przeoczyć. Pod niemal każdym względem jest ona udana – poruszanie się w niej nie sprawia większych kłopotów, a użytkownik nie jest przytłaczany ogromem informacji. Wszystko zostało posegregowane bardzo logicznie i jest przyjemne dla oka. Program ten jest zdecydowanie najlepszym z dostępnych w Google Play i możemy polecić go z czystym sumieniem. Aby dokończyć czytanie kliknij na obrazek znajdujący się poniżej.

Sprawdź najnowsze wpisy