google-maps-next

Podczas niewielkiej konferencji w San Francisco Google ogłosiło dziś, że planuje udostępnić Google Maps w wersji offline. Oznacza to, że do nawigacji nie będzie już potrzebne połączenie z internetem, co dla wielu użytkowników z pewnością stanowi świetną informację.

Jak zapowiedział Gigant z Mountain View, w Google Maps offline dostępny będzie szczegółowy widok mapy, czyli ulice na maksymalnym zbliżeniu. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców pragnących zaoszczędzić transfer danych, ale również dla np. turystów, którzy w obcym kraju z powodu kosztów nie chcą korzystać z internetu w roamingu.

Od pewnego czasu w Mapach Google istniała już możliwość zapisu mapy wybranego obszaru na karcie pamięci. Być może zapowiadany tryb będzie rozwinięciem tej funkcji. Póki co pozostaje jedynie liczyć na jak najszybsze udostępnienie aktualizacji map do wersji offline.

źródła: androidandme.com, androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.