Google Maps już wkrótce offline!

Aplikacje

google-maps-next

Podczas niewielkiej konferencji w San Francisco Google ogłosiło dziś, że planuje udostępnić Google Maps w wersji offline. Oznacza to, że do nawigacji nie będzie już potrzebne połączenie z internetem, co dla wielu użytkowników z pewnością stanowi świetną informację.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jak zapowiedział Gigant z Mountain View, w Google Maps offline dostępny będzie szczegółowy widok mapy, czyli ulice na maksymalnym zbliżeniu. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców pragnących zaoszczędzić transfer danych, ale również dla np. turystów, którzy w obcym kraju z powodu kosztów nie chcą korzystać z internetu w roamingu.

Od pewnego czasu w Mapach Google istniała już możliwość zapisu mapy wybranego obszaru na karcie pamięci. Być może zapowiadany tryb będzie rozwinięciem tej funkcji. Póki co pozostaje jedynie liczyć na jak najszybsze udostępnienie aktualizacji map do wersji offline.

źródła: androidandme.com, androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x