ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do pływania

Pora wybrać się na basen? Aplikacje do pływania pozwolą odnaleźć się w wodnym sporcie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Chcesz schudnąć? A może jedynie popracować nad swoją kondycją? W obu przypadkach świetnie sprawdzi się pływanie. To bardzo dobre rozwiązanie, które dodatkowo gwarantuje sporo frajdy. Aplikacje do pływania pozwolą Ci zacząć oraz trwać w tej cudownej dyscyplinie sportowej, która jest zalecana dla wielu osób. Przykładowo powinny się na nią zdecydować wszyscy Ci, którzy mają nieco za dużo ciałka na sobie. Jest to zdecydowanie lepsze w takiej sytuacji dla kolan niż bieganie — tutaj może dojść nawet do uszkodzenia. Aplikacje do pływania będą na pewno dobrym wyborem dla wszystkich osób, które są zainteresowane pływaniem. Większość z tych propozycji jest ciekawym uzupełnieniem dla tego sportu. 

SwimUp — Swimming Training — trener pływania w Twoim telefonie

To jedna z pierwszych propozycji, na które można wpaść, przeszukując internet w znalezieniu takiego właśnie wynalazku. SwimUp pozwala dokonać wielu personalizacji, które pozwolą bardziej dopasować się do Ciebie. Do Twojego wyboru pozostają 4 modele pływania: rekreacyjny, techniczny, mistrzowski oraz triathlon. Do tego przez cały czas otrzymujesz garść informacji na temat swoich poczynań. Znajdziesz tutaj wykresy i inne zestawienia, które będą wszystko obrazowały, dzięki czemu będzie to łatwe w zrozumieniu. Aplikację docenią również Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco na temat pływania pod względem wiedzy teoretycznej. Znajdziesz filmy video oraz teksty (aplikacja posiada swoją własną bibliotekę), gdzie w profesjonalny sposób zostały przedstawione różne informacje. Dodatkowo można korzystać z planów treningowych. One ułatwią planowanie wszystkich wizyt na basenie. Co więcej? Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Jej design jest nowoczesny, co również zachęca jedynie do korzystania z niej i pływania. 

Pobierz SwimUp – Swimming Training z Google Play! 

Zobacz także: Zdrowie jest najważniejsze, dlatego te aplikacje medyczne powinny znaleźć się na Twoim smartfonie

Swim Coach: Treningi dla pływaków i triathlonistów

W aplikacji czekają na Ciebie między innymi inteligentne treningi dla pływaków i triathlonistów. Plany treningowe są ułożone pod użytkownika tak, aby czuł się z nimi dobrze i motywowały go do dalszych ćwiczeń i osiągania kolejnych postępów. Działając na własną rękę bardzo często, może dochodzić do sytuacji, w której wybierasz dla siebie za trudne lub za łatwe ćwiczenia. To może skutkować brakiem dalszych postępów i stopniowym spadkiem satysfakcji z tego, co robisz. Swim Coach jest czujny i przez cały czas ma Cię na oku. To właśnie on przygotowuje statystyki Twoich efektów. Może nie każdy lubi patrzeć na swoje wyniki, ale w tym przypadku ma to na celu głównie motywowanie niż upokarzanie. Nie musisz ich nigdzie publikować, jeśli nie jesteś z nich zadowolony. Są jedynie do Twojego wglądu. 

Pobierz Swim Coach: Treningi dla pływaków i triathlonistów z Google Play! 

Zobacz także: Głodny, ale nie wyjdziesz z domu? Aplikacje do zamawiania jedzenia spełnią Twoje życzenie

Swim.com: Swim Workouts, Tracking & Leaderboards

Jeśli nie podpasywała Ci żadna propozycja z tych zaprezentowanych powyżej, wtedy warto zastanowić się nad kolejną propozycją Swim.com. Pozwala na śledzenie swoich pływackich efektów oraz wyznaczanie celów, aby o nich nie zapomnieć — i co ważniejsze osiągnąć je! Swim.com zapewni Ci ogromny zbiór przeróżnych ćwiczeń, które usprawnią Twoją wydolność w wodzie. Każda część Twoich ćwiczeń będzie obserwowana przez aplikację, która później na podstawie obserwacji i zebranych danych przygotuje dla Ciebie statystki. Dzięki temu będziesz mieć świadomość tego, w jakim punkcie swojego treningu właśnie się znajduje oraz, czy trzeba coś jeszcze poprawić — lub, co robić tak, jak robisz do tej pory. 

Pobierz Swim.com: Swim Workouts, Tracking & Leaderboards z Google Play! 

Zobacz także: Medycyna, rozwój osobisty, ćwiczenia i joga – internetowe trendy związane ze zdrowiem

Aplikacje do pływania pozwalają na całkiem sporo możliwości. Przede wszystkim zawsze stanowią przypomnienie. Dzięki nim masz dostęp do treningów oraz statystyk. To duża baza informacji dla Ciebie. To właśnie one sprawią, że będziesz na bieżąco mieć wgląd do różnych wykresów, które pokażą, czy wszystko idzie zgodnie z planem, czy jednak należy nieco nad sobą popracować i postarać się o lepsze efekty. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz David Mark z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy