ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Intuicyjny NaviExpert 8.0 z CB i asystentem pasa ruchu

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Aplikacje

Asystent pasa ruchu oraz bezpłatna funkcja CB pozwalająca kierowcomn zgłaszać i odbierać w czasie rzeczywistym informacje m.in. o wypadkach, fotoradarach i kontrolach drogowych – to dwie nowości w nawigacji NaviExpert. Ich wprowadzenie poprawi komfort kierowców, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo na drodze.

Najnowsza wersja nawigacji jest od dziś dostępna na telefony z systemem Android. Oprócz możliwości omijania korków i innych utrudnień drogowych, NaviExpert proponuje użytkownikom kolejne udogodnienia. Nową, społecznościową funkcją aplikacji jest CB (ang. Citizen-Band – pasmo obywatelskie), działające podobnie jak nadajniki CB radia, tylko bez fonii. Użytkownicy mają do dyspozycji prosty w obsłudze, interaktywny mechanizm pozwalający na zgłaszanie i odbieranie ostrzeżeń od innych kierowców.

Ostrzeżenia przez CB

NaviExpert z funkcją CB umożliwia kierowcom zgłaszanie wypadków, fotoradarów, kontroli drogowych, inspekcji transportu drogowego oraz niebezpiecznych miejsc. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy. Korzystając z funkcji CB użytkownik może również zgłosić remont. Otrzyma wówczas mailowo potwierdzenie o dokonaniu zgłoszenia z prośbą o uzupełnienie dokładnych informacji oraz linkiem do wskazanego w aplikacji punktu.

– Wprowadzenie funkcji CB poprawi bezpieczeństwo naszych użytkowników. Pokaże także kierowcom, jak mogą sobie wzajemnie pomagać oraz pozwoli im uchronić się przed mandatami – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert. – Świadomość bieżącej sytuacji drogowej przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy, co czyni ją mniej nerwową – dodaje Kozłowski.

Korzystanie z funkcji CB jest bezpłatne – nie trzeba mieć wykupionego abonamentu nawigacyjnego. Wystarczy w aplikacji włączyć mapę w trybie śledzenia pozycji i już można dokonywać zgłoszeń.

Na właściwym pasie

Kolejną ze zmian wprowadzonych w NaviExpert 8.0 dla telefonów z systemem Android, która wpłynie na poprawę komfortu użytkowników aplikacji, jest asystent pasa ruchu. Dzięki niemu kierowca wie wcześniej, jakie pasy są na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach może się z nich poruszać. Pomoże to użytkownikom nawigacji z wyprzedzeniem podjąć decyzję, który pas zająć, by móc płynnie przejechać przez bardziej skomplikowane skrzyżowania i rozjazdy. Asystent pasa ruchu będzie dostępny na drogach krajowych, wojewódzkich oraz na głównych ulicach w największych miastach Polski – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

– Nowa funkcja ogranicza konieczność wykonywania gwałtownych manewrów. To kolejna nowość, która poprawia komfort podróży, de facto zwiększając bezpieczeństwo jazdy naszych użytkowników – podkreśla Paweł Kozłowski.

Prościej się nie da

Funkcja CB i asystent pasa ruchu to nie wszystkie udogodnienia w najnowszej wersji NaviExpert. 
– Aby poprawić komfort korzystania z samej aplikacji uprościliśmy ustawienia i poprawiliśmy łatwość użytkowania nawigacji – tłumaczy Prezes Kozłowski. Większość opcji jest dostępna już z poziomu głównego ekranu, a podstawowa funkcja – czyli nawigowanie do celu – jest uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia. Uproszczeniu uległ także proces rejestracji nowych użytkowników.

Z okazji premiery nowej wersji, NaviExpert obniżył ceny długich abonamentów – „NaviPlan Polska” na 1 rok i „NaviPlan Polska i Europa” na 2 lata – o 20 %. Oferta jest ważna do 7 czerwca, do godziny 20:00. Osoby, które nie korzystały jeszcze z nawigacji NaviExpert mogą ją pobrać, wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres getne.pl. Po zainstalowaniu aplikacji będą mogły skorzystać z bezpłatnego, tygodniowego testu nawigacji.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy