SaveUp to polska aplikacja ułatwiająca robienie błyskawicznych zakupów. Działa w bardzo prosty sposób – wystarczy sfotografować przedmiot, który planujemy kupić, a następnie wcisnąć przycisk „Kup”. Produkty, które możemy fotografować, to książki, gry, płyty audio oraz filmy.

Aplikacja została stworzona w oparciu o innowacyjną technologię rozpoznawania obrazu. Identyfikuje produkt porównując jego zdjęcie ze zdjęciami produktów w bazie danych. Dzięki temu użytkownik już w kilka sekund po zrobieniu fotografii otrzymuje możliwość nabycia pożądanego przedmiotu.

Co ciekawe, aby kupić książkę czy odsłuchać płytę nie trzeba iść do księgarni ani sklepu. Wystarczy zrobić zdjęcie produktu w gazecie, na plakacie, w metrze lub gdy jest wyświetlany na ekranie w autobusie. Dzięki SaveUp możemy od razu zamówić wybrany towar do domu, ściągnąć audiobooka lub elektroniczną wersję książki. Tradycyjna reklama zewnętrzna już nie tylko informuje nas o zaletach produktu, ale także staje się miejscem zakupu.

Aktualnie w SaveUp znajdują się już przeszło 3 000 000 produktów. Obecnie są to filmy, gry, muzyka oraz książki (w tym także audiobooki i e-booki).

Warto dodać, że SaveUp to polska aplikacja, która zyskała uznanie również za granicą. Przykładowo podczas Startup Week ’11 w Wiedniu została uznana za jedną z 10 najlepszych w Europie (spośród kilkuset zgłoszeń z Anglii, Niemiec, Hiszpanii, Francji i innych krajów). W Polsce SaveUp wygrał m.in. konkurs StartUp Fest ’11 organizowany przez Agorę SA. Aplikację możecie pobrać skanując lub klikając na poniższy QRcode.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).