ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rockstar obniża cenę Grand Theft Auto 3 w Google Play

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Aplikacje

Rockstar świętując Memorial Day (amerykańskie święto obchodzone w ostatni poniedziałek maja, upamiętniające zmarłych obywateli USA, służących krajowi w trakcie odbywania służby wojskowej) obniżył tytuł znany wszystkim fanom komputerowego „gejmingu”: GTA 3. Cena z dotychczasowego 4,99$ spadła do 0,99$ a akcja potrwa od dziś, do poniedziałku 28 maja. To bardzo ważna informacja dla zwolenników całej serii: 80% w dół to „na nasze” oszczędność rzędu około 14 złotych.

Szczerze powiedziawszy spędziłem na serii Grand Theft Auto kawał życia (co prawda w trójkę nie grałem za dużo, ale najpierw genialna dwójka, później Vice City i San Andreas) i właśnie skorzystałem z oferty. Sterowanie w wersji dla Androida jest całkiem wygodne, a ponadto obsługuje dodatkowe kontrolery.

Uważam za zdecydowanie dobry pomysł przenoszenie na urządzenia mobilne kultowe tytuły z komputerów stacjonarnych, o ile te nie tracą przy tym na grywalności. Z drugiej strony, łza się kręci w oku- kiedyś trzeba było mieć dobry sprzęt, by móc pograć w „GTA 3”. Dziś wystarczy smartfon, który po zakończonej sesji możemy schować do kieszeni…

Rockstar 26 kwietnia miał także zaprezentować androidową wersję  „Max Payne”, na którą z pewnością czeka wielu graczy. Póki co jednak premiera się opóźnia.

 

Źródło: Android and Me

Sprawdź najnowsze wpisy