Aplikacje do nauki japońskiego

Interesuje Cię Japonia? Aplikacje do nauki japońskiego pozwolą zadbać o efekty

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Dla wielu nauka języków wywodzących się z terenów azjatyckich jest po prostu niemożliwe. Jednak wciąż rosnąca popularność aplikacji do nauki japońskiego wskazuje na nieco inne wnioski. Można się tutaj powołać na całkiem mądre słowa — dla chcącego nic trudnego. Podczas nauki języka wszystkie źródła są cenne. Tak samo przydatne stają się książki, filmiki w internecie oraz aplikacje. Te ostatnie są bardzo pomocne, ponieważ to właśnie je masz pod ręką przez cały czas. Aplikacje do nauki japońskiego są bardzo szerokim tematem ze względu na złożoność języka — pod względem zapisu oraz wymowy. 

Łatwo Naucz Się Japońskiego

Dobra propozycja dla osób, które chcą skupić się na początek przede wszystkim na słownictwie oraz zwrotach. Fiszki pozwolą Ci jednocześnie ćwiczyć wymowę oraz zapamiętywać nowe wyrazy. Dzięki temu będziesz mógł osłuchać się na początek z wymową oraz załapać typowe zestawienia, które wymawia się w specyficzny sposób. Aplikacja jest bardzo typowa. Charakteryzuje się bardzo prostym interfejsem, a co za tym idzie, na pewno będziesz w stanie posługiwać się nią zaraz po zainstalowaniu. 

Pobierz Łatwo Naucz Się Japońskiego z Google Play! 

Zobacz także: Popraw swoją pisownię – najlepsze aplikacje do korekty językowej

Zrzuty: naucz się japońskiego, kanji i hiragana

Aplikacja jest bardzo ciekawym pomysłem na naukę nowych wyrazów. Cały pomysł opiera się na kroplach wiedzy. Często mówi się o kropli w morzu nauki. Możliwe, że to było inspiracją dla twórcy. Kiedy aplikacja stwierdzi, że już opanowałeś poznane wcześniej słówko, wówczas pojawia się kolejna kropelka z nowym wyrazem. Po drodze pojawiają się ćwiczenia utrwalające. To na pewno rozwiązanie, które zostanie pokochane przez osoby lubiące tematyczne zestawienia. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Możesz uczyć się kategoria po kategorii. Może to mało istotne, ale Zrzuty mają bardzo ciekawe grafiki oraz animacje, które wpływają motywująco podczas nauki. 

Pobierz Zrzuty: naucz się japońskiego, kanji i hiragana z Google Play! 

Zobacz także: Jak obsłużyć kilka języków w aplikacji na Androida?

Busuu – nauka angielskiego i innych języków

Usługa jest dobra raczej na początek — w przypadku korzystania tylko i wyłącznie z wersji darmowej, ponieważ wiele bardziej zaawansowanych kwestii jest blokowana. Jeśli spodoba Ci się aplikacja, wtedy warto mieć na uwadze wykup wersji premium. Wówczas będziesz mógł korzystać ze wszystkich lekcji. Na tym nie koniec. Po opłaceniu pakietu, będziesz mógł starać się o certyfikat, który będzie dla Ciebie cennym dokumentem potwierdzającym Twoje umiejetności językowe. 

Pobierz Busuu – nauka angielskiego i innych języków z Google Play! 

Zobacz także: Jaka jest najlepsza aplikacja do nauki języka obcego na Androida?

Nauka japońskiego darmowe

Mondly zapewnia bardzo podobne możliwości, jak w przypadku Busuu. Nie można uzyskać jedynie certyfikatu językowego. Jednak same ćwiczenia są bardzo ciekawe. Aplikacja kładzie duży nacisk na wymowę. Dlatego jeśli zależy Ci na nauczeniu się prowadzenia dialogów, wtedy usługa jest w samą dziesiątkę. 

Pobierz Nauka japońskiego darmowe z Google Play! 

Zobacz także: Te błędy językowe Polacy popełniają w internecie – czas na zmiany

Napisz Do Mnie — Naucz Się Japońskimi Alfabetu

To aplikacja, którą koniecznie muszą zainstalować osoby chcące skupić się na pisowni. To charakterystyczna kwestia języków azjatyckich. Słynne “chińskie znaczki” lub “krzaczki” nie należą do najłatwiejszych na początek. Jednak przy odpowiedniej motywacji oraz materiałach, każdy jest w stanie się ich nauczyć. Napisz do mnie to idealny sposób na ćwiczenie pisowni wszędzie tam, gdzie nie możesz robić tego na kartce — przykładowo podczas podróży. 

Pobierz Napisz Do Mnie – Naucz Się Japońskimi Alfabetu z Google Play! 

Aplikacje do nauki japońskiego są bardzo pomocne w całym procesie nauki. Stanowią bardzo dobre uzupełnienie jednakowo podczas pierwszych kroków oraz bardziej zaawansowanych etapów. Mogą być pomocne podczas nauki wymowy oraz pisowni. Masz je przez cały czas pod ręką. To jest największa zaleta. Możesz z nich korzystać w każdej wolnej chwili. Czekasz na wizytę w gabinecie lekarza? Wykorzystaj ten czas produktywnie. Wyciągnij telefon, włącz aplikację do nauki i nadrabiaj zaległości. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Igor Ovsyannykov z Pixabay

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy