Lubisz jeździć na rowerze? Najlepszym czasem jest oczywiście lato. Niestety wakacje dobiegają końca i niebawem dzieci i młodzież pójdą do szkoły. Jednak jeszcze jest sporo czasu i póki pogoda na to pozwala, warto chwytać za rower i gnać przed siebie. Jednak można to jeszcze bardziej urozmaicić. W jaki sposób? Otóż można pobrać aplikacje dla rowerzystów. W ten sposób będziesz mógł wyciągnąć jeszcze więcej z jazdy.

Strava — ciekawa alternatywa dla Endomondo

Bardzo ciekawe rozwiązanie, które funkcjonuje w bardzo podobny sposób jak uśmiercone już Endomondo. Dlatego, jeśli do tej pory korzystałeś z wyłączonej już usługi, Strava powinna być dość naturalnym wyborem. Aplikacja charakteryzuje się bardzo intuicyjnym interfejsem. Nie musisz poświęcać dużo czasu na zapoznanie się ze sposobem działania.  Jeśli biegasz, wtedy Strava również przyda się w śledzeniu i rejestrowaniu Twoich dokonań. Usługa przygotowuje dla Ciebie zestawienia i statystki, które pozwolą ocenić, jak wygląda efektywność treningów. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy pojawia się sygnał, by zadziałać w celu poprawienia swoich wyników. Strava to także miejsce, gdzie osoby zainteresowane sportem mogą się poznawać. Możesz korzystać z usługi nie tylko na swoim smartfonie, ale również na smartwatchu, co zawsze docenia każda aktywna osoba. 

Pobierz Strava z Google Play.

Zobacz także: Mio Cyclo Discover Connect — nowa nawigacja rowerowa debiutuje na rynku

Map My Ride GPS Jazda na rowerze

Under Armor udostępnia Map My Ride — aplikację, która ma zastąpić użytkownikom niedostępne już Endomondo. Za jej pomocą można zmierzyć podstawowe parametry obejmujące długość przejechanej trasy, czas jej pokonania oraz ilość spalonych kalorii. Narzędzie pozwala również na wyznaczenie celów dotyczących ogólnej aktywności fizycznej czy tworzenie własnych założeń treningowych. Planowanie trasy jest również dostępne, tak samo jak trasy ułożone przez innych rowerzystów. Aplikacja Under Armor to również społeczność, z którą można dzielić się własnymi sukcesami i aktywnościami.

Pobierz Map My Ride GPS Jazda na rowerze z Google Play.

Zobacz także: Tryb Ciemny w Mapach Google i 5 nowości ze świata Androida

Komoot — Cycling, Hiking & Mountain Biking Maps

Aplikacja, tak jak wymienione wcześniej, pozwala na śledzenie podstawowych parametrów aktywności rowerowych. Tym, co ją wyróżnia, są bardzo zaawansowane opcje pokonywania tras. Użytkownik może korzystać z już dostępnych szlaków, opracowanych przez innych oraz organizować własne. Dzięki temu narzędzie oferuje statystki popularności danych odcinków czy ich warunków (np. nachylenie dróg), co przekłada się na szczegółowość planowanej wyprawy rowerowej. Aplikacja pozwala na pobieranie map na urządzenie, dzięki czemu nie będzie potrzebne już połączenie internetowe.

Pobierz Komoot — Cycling, Hiking & Mountain Biking Maps z Google Play.

Zobacz także: [Recenzja] Magnetyczny uchwyt rowerowy na smartfona Shapeheart

Kolarstwo – Rowerowy Tracker

Nie potrzebujesz aplikacji, która będzie wielkim kombajnem z milionem różnych funkcji, z których zapewne nie skorzystasz nigdy? Rowerowy Tracker to dobry wybór. To usługa bardzo prosta. Nie znajdziesz tutaj wydziwionych dodatków. Dzięki aplikacji możesz śledzić swoje poczynania na mapie. W ten sposób sprawdzisz swoje osiągnięcia. W statystykach otrzymasz informacje na temat spalonych kalorii, czasu potrzebnego na przebycie trasy oraz wiele innych. Interfejs jest bardzo prosty. Jedynie instalujesz i korzystasz.  

Pobierz Kolarstwo – Rowerowy Tracker z Google Play! 

Aplikacje dla rowerzystów w wielu przypadkach okazują się wygodnymi rozwiązaniami. Bardzo często potrafią ułatwić trasę lub po prostu urozmaicić czas i kontrolować całą podróż. Wiele z nich pozwala również na poznawanie innych osób, które również są zainteresowane uprawianiem sportu — a zwłaszcza jazdą na rowerze. Wiele z nich jest dostępna nie tylko na smartfony, ale również na smartwatche, co jest dużą zaletą dla aktywnych osób. Rowerzyści nie zawsze mają smartfona pod ręką. Zegarek z określonymi funkcjami jest świetnym rozwiązaniem. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz amjad ali ali z Pixabay