ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do szybkiego czytania

Nie masz czasu na książki? Aplikacje do szybkiego czytania pomogą się dostosować

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Każdy ma swoje podejście do czytania książek. Jedni nie mają na to czasu, inni zatracają w tym całe dnie, a jeszcze inni po prostu chcieliby czytać, ale szybciej. Dzięki temu nie będzie trzeba rezygnować z czytania, ponieważ zajmuje za dużo czasu. Zawsze jest rozwiązanie. Technika szybkiego czytania pozwala czytać to samo w krótszym czasie. Jak się tego nauczyć? Aplikacje do szybkiego czytania pozwolą Ci nauczyć się tej cennej umiejętności. 

Szybkie czytanie — trening mózgu z ciekawym designem

Nauka szybkiego czytania tak samo, jak każda inna umiejętność potrzebuje pewnego czasu oraz przede wszystkim ćwiczeń. Aplikacja Szybkie czytanie pozwoli zadbać o to, abyś miał możliwość praktykowania każdego dnia. Propozycja jest bardzo bogata. Użytkownik może znaleźć tam bardzo dużo przeróżnych ćwiczeń, które stanowią najlepszą drogę do tego, aby dojść do wprawy w szybkim ćwiczeniu. Dodatkowo aplikacja wygląda bardzo nowocześnie. Design jest bardzo minimalistyczny, a co za tym idzie, na pewno każdy odnajdzie się w interfejsie Szybkiego czytania. 

Pobierz Szybkie czytanie – trening mózgu z Google Play! 

Zobacz także: Książki Google Play mają już 10 lat!

Szybkie czytanie — proste ćwiczenia w sam raz na start

To aplikacja zdecydowanie prostsza niż powyższa propozycja. Przede wszystkim oferuje nieco mniej ćwiczeń, jednak na początek jest na pewno w sam raz. Nie pogubisz się we wszystkich opcjach, ponieważ deweloperzy ograniczyli się jedynie do niezbędnego minimum. Dlatego po zainstalowaniu aplikacji, od razu możesz z nią działać. Ćwiczenia są bardzo proste i na pewno poradzisz sobie z nimi — co będzie dobrym i łagodnym startem, które nie zrazi do stawiania kolejnych kroków. 

Pobierz Szybkie czytanie z Google Play! 

Zobacz także: Jego książki i ich ekranizacje biły rekordy popularności. Nie żyje John le Carre

ReaderPro — szybkie czytanie z profesjonalny narzędziem

W tej propozycji nauka szybkiego czytania jest przez cały czas akcentowana jako duży rozwój dla Twojego mózgu. ReaderPro to przede wszystkim jedna z bardziej rozbudowanych aplikacji do nauki szybkiego czytania. Otrzymasz dostęp do statystyk, które pozwolą badać Twoją efektywność. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy idziesz do przodu, czy jednak trzeba pomyśleć, co robisz nie tak — jeśli efektów brak. Aplikacja pozwala dokonywać zmian w interfejsie. Sam wybierasz jakie tło oraz kolor tekstu chciałbyś mieć do ćwiczeń. ReaderPro pozwoli zadbać o swoją pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość. 

Pobierz ReaderPro – Szybkie czytanie i rozwój mózgu

Zobacz także: Książki to nie wszystko? Aplikacje do czytania komiksów pozwolą być nowoczesnym czytelnikiem

Szybkie czytanie — prosty interfejs i wiele możliwości

Podobne funkcjonowanie, co wszystkie powyższe aplikacje, oferuje również Szybkie czytanie. Aplikacja nie jest skomplikowana. Dużą zaletą jest możliwość ćwiczenia różnych języków. Do wyboru jest aż 10 spośród najpopularniejszych. Podobnie jak inne rozwiązania, te również zapewnia dostęp do statystyk. Dzięki temu będzie można na bieżąco kontrolować swoje postępy na wykresach. To bardzo ważne. Jeśli zobaczysz spadek “formy”, wówczas musisz działać i obmyślić inną strategię, aby temu zapobiec. 

Pobierz Szybkie czytanie z Google Play! 

Speed Reading Center — dla tych skupiających się na języku angielskim

Z aplikacją możesz nie tylko skupić się na nauce języka angielskiego poprzez czytanie, ale przede wszystkim wyćwiczyć swoje skupienie. Ćwiczenia są bardzo podobne, jak w aplikacjach prezentowanych powyżej dla języka polskiego. Możliwe, że dzięki temu poprawisz także swój język. Propozycja ma bardzo intuicyjny interfejs, a co za tym idzie, nie będziesz mieć żadnych problemów z jej obsługą. Sama baza ćwiczeń jest bardzo bogata. Na pewno nie zabraknie materiału do ćwiczeń. 

Pobierz Speed Reading Center z Google Play! 

Aplikacje do szybkiego czytania to idealne rozwiązanie wtedy, kiedy boisz się o swoje postępy przykładowo na różnych wyjazdach. Dzięki temu będziesz mieć pod ręką aplikację, która pozwoli ćwiczyć szybkie czytanie w każdej wolnej chwili. W ten sposób na pewno będzie można iść przez cały czas do przodu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Karolina Grabowska z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy