ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Miliard pobrań Angry Birds i zapowiedź nowej gry

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Aplikacje
Pisząc na łamach android.com.pl o kolejnym rekordzie od razu można się domyślać, że wiąże się on z Rovio i wydawana przez nich grą – Angry Birds. Nie inaczej jest i tym razem.

Wczoraj producent poinformował, że wszystkie gry z serii zostały już pobrane 1 000 000 000 (miliard) razy! Wynik ten jest spektakularny, ponieważ żadna inna gra nie może się pochwalić podobnym rekordem. Wynik ten oczywiście jest sumą łączną dla wszystkich dostępnych platform (Android, iOS, Chrome, PSP, PC, Mac, Facebook i inne).

Rovio opublikowało również trailer (prezentujemy go poniżej), w którym dziękuje graczom za osiągnięcie takiego wyniku, jednak najciekawsze pojawia się na sam koniec, gdy pojawia się dzieciak, którego internauci rozpoznali, jako Casey’a z Casey’s Contraptions. Jest to gra logiczna dostępna na iOS. Prawdopodobnie fińska firma pomoże rozwinąć tę serię. Twórca gry (Noel Llopis) na Twitterze napisał:

„zanim pojawią się jakiekolwiek plotki, Rovio to prawdziwy dżentelmen. Zupełne przeciwieństwo Zynga. Nie bójcie się, wszystko jest w porządku„.

Czyżby się szykował kolejny hit?

Źródło: Rovio

Sprawdź najnowsze wpisy