Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny dokumentów to duże ułatwienie dla biznesu online. Które usługi na to pozwalają?

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Podpisywanie dokumentów to w większości przypadków jedynie czysta formalność. Rozumie się przez to jako potwierdzenie zapoznania się z przedstawionymi informacjami i wydanie swojej decyzji na ich temat. Właśnie po to jest podpis, jednak czasy, kiedy jego elektroniczna wersja były jedynie marzeniem już dawno za nami. Na chwilę obecną jest wiele usług w internecie, które pozwalają złożyć potwierdzenie na odległość. Podpis elektroniczny dokumentów jest dużą wygodą i potrafi zaoszczędzić Ci dużo czasu oraz kilometrów. 

Autenti — bardzo znana usługa

Jest to strona internetowa, która daje z siebie bardzo dużo, aby być numerem jeden na rynku — a przede wszystkim w świadomości obecnych i potencjalnych użytkowników. Autenti samo zaproponuje dla Ciebie rozwiązanie w zależności od tego, jakie dokumenty chcesz podpisać, w jakim celu głównie zamierzasz używać podpisu oraz z kim najczęściej. Samo zamawianie podpisu jest bardzo szybkie. Potwierdzenie zamówienia odbywa się poprzez wysłany elektroniczny certyfikat, a co za tym idzie, jesteś w stanie załatwić wszystko tego samego dnia. Zgodnie z regulacją Kodeksu cywilnego popis kwalifikowany traktuje się tak samo jak ten tradycyjny. Dlatego z Autenti załatwisz wszystkie sprawy, które wymagają formy pisemnej bez wychodzenia z domu. 

Pobierz Autenti w Google Play! 

Certum — pionier w mobilnym podpisie

Aplikacja SimplySign wydana przez Certum była pierwszą możliwością składania podpisu z poziomu aplikacji na smartfona. Usługa cieszy się popularnością w całej Unii Europejskiej. Certum pozwala na wydanie elektronicznego podpisu, który pozwoli zastosować go w sprawach urzędowych, relacjach biznesowych oraz nawet życiu prywatnym. Technologia oraz elektroniczny obieg informacji jest coraz bardziej powszechny. Już na chwilę obecną dużo sfer życia wchodzi do cyfrowej rzeczywistości, a podpis elektroniczny jest jedynie dużym ułatwieniem. 

Zobacz także: Najpopularniejsze hasła w Google 15 lat temu i dziś — wiele się zmieniło

Pobierz SimplySing z Google Play! 

Infinite IT Solutions — firmowy podpis w sieci

Podpis elektroniczny możesz złożyć na dwa sposoby — na stronie internetowej oraz biometrycznie na tablecie lub smartfonie. Obie metody są tak samo bezpieczne i co najważniejsze uznawane przez prawo. Dzięki temu zapewniasz sobie swobodną oraz przede wszystkim płynniejszą pracę ze swoimi klientami i współpracownikami. W biznesie szczególnie może przydać się podczas realizowania transakcji. Usługa pozwoli również zadbać o porządek, ponieważ wszystkie dokumenty są archiwizowane. Nie musisz przejmować się o bezpieczeństwo — dokumenty, które zostały podpisane i następnie ich treść zmieniona, tracą na ważności. Po dokonaniu jakichkolwiek poprawek powinien być złożony na nowo podpis. 

Zobacz Infinite IT Solutions

Zobacz także: Pakiety Google Workspace – który będzie dla Ciebie najlepszy?

Pergamin — konkurencyjna oferta z pomysłem

To nowoczesne podejście do usług umożliwiających podpis dokumentów. Jest to narzędzie, które służy nie tylko do samego podpisu, ale również przygotowania podpisu. Już na samej stronie głównej można spotkać się z informacją, że Pergamin jest w stanie zastąpić wiele aplikacji, które używasz w jednym czasie tylko i wyłącznie po to, aby przygotować, wysłać i podpisać dokumentację. To usługa, która charakteryzuje się stosunkowo wygodnym oraz intuicyjnym interfejsem. 

Zobacz Pergamin

Podpis elektroniczny dokumentów pozwala na duży komfort. Nie musisz zajmować się papierami, które wciąż wpadają pod biurko i nie możesz wszystkich odnaleźć. Elektroniczny obieg dokumentacji to gwarancja porządku i bieżącej pracy. Już nie będziesz musiał czekać, kiedy będziesz w biurze, aby móc podpisać dokument. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu. Kiedy możesz użyć kwalifikowanego podpisu elektronicznego? Między innymi możesz go wykorzystać podczas składania deklaracji ZUS, plików JPK, dokumentów do e-KRS oraz e-KRK, CEIDG oraz innych. W ten sposób załatwisz wiele spraw urzędowych bez opuszczania biura lub wychodzenia z domu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy