Dziecko

Wartościowe gry na Androida, które pozwolą dzieciom bawić się produktywnie

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Dzieci spędzają coraz więcej czasu w smartfonach. Wiele osób doszukuje się w tym jedynie wad, inni znowu stają w obronie i mówią, że telefon nie musi być w pełni wrogiem. Istnieje wiele gier, które pozwala na rozwój. Dzięki temu nauczą się logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Dzięki temu dziecko może nauczyć się również samodzielności, kiedy poczuje się pewniej, że jest w stanie samo bez pomocy rodzica poradzić z pewnymi zagadkami. Jednak oczywiście, aby osiągnąć takie efekty, należy przede wszystkim wybrać wartościowe gry na Androida. 

Gra Puzzle z Psy — Dla dzieci i dorosłych 

Układanki są zawsze rozwojowe dla dzieci. Dzięki temu zastanawiają się nad tym, jak ułożyć dostępne elementy, aby udało się ułożyć pełny obraz. Oczywiście aplikacja jest jedynie propozycją. W Google Play można znaleźć wiele innych propozycji puzzli, które może bardziej zachęcą tematycznie dziecko. Psy nie dla każdej pociechy mogą być atrakcyjne, dlatego czasami może być to kwestia nie tyle rodzaju puzzli, ile ich tematyki. W końcu nic tak nie motywuje, jak finalny obrazek całej układanki — co to za radość, kiedy widzisz na nim coś, co kompletnie Cię nie interesuje. 

Pobierz Gra Puzzle z Psy – Dla dzieci i dorosłych z Google Play! 

Zobacz także: Boisz się o swoje dziecko przy telefonie? Oto najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Toca Kitchen — naucz się kreatywności i poruszania w kuchni 

W przypadku aplikacji z serii Toca Kitchen również można być spokojnym o produktywny wpływ na dziecko. W grze można nauczyć się podstawowych czynności, jakie są wykonywane w kuchni oraz tego, jak poruszać się i jakich sprzętów używać do konkretnych dań. Jeśli Toca Kitchen spodoba się dla rodzica oraz dziecka, wówczas droga jest otwarta, ponieważ jest wiele podobnych propozycji takich jak Toca Kitchen 2 oraz inne. 

Pobierz Toca Kitchen i Toca Kitchen 2 z Google Play! 

Fortuniada — propozycja dla całej rodziny i starszych dzieci

Chcesz odpowiadać na pytania? Jeśli szukasz propozycji, która zaangażuje całą rodzinę, wtedy warto zdecydować się właśnie na Fortuniadę. To ciekawy pomysł, aby dowiedzieć się czegoś nowego przez najmłodszych oraz przede wszystkim spędzić wspólnie czas i rywalizować. Zasady są bardzo proste. Całą rozgrywkę można kojarzyć oczywiście z programu telewizyjnego będącego inspiracją do stworzenia niniejszej gry. 

Pobierz Fortuniada — gry rodzinne z Google Play! 

Cyfrowe kolorowanie — kolorowanka Księżniczka i Dinozaur gry kolorystyczne

Jest bardzo duża grupa osób, która uważa, że kolorowanki na smartfonie rozwijają mniej niż te tradycyjne w formie książkowej. Trudno się z tym sprzeczać, ale tutaj raczej kwestia dotyczy innego problemu. Nie zawsze jest możliwość, aby dziecko miało przy sobie kolorowankę w formie książeczki. Aplikacja może być wtedy pewną formą uzupełnienia, którą można wykorzystać przykładowo podczas trasy. Dzięki temu będą w stanie zająć się kolorowaniem w nowoczesny sposób. Na pewno lepsza taka rozrywka niż typowe zręcznościówki lub gry akcji. 

Pobierz kolorowanka Księżniczka i Dinozaur gry kolorystyczne z Google Play!

Zobacz także: Sprawdzaj na smartfonie, gdzie jest twoje dziecko – nietypowy bonus od T-Mobile

Polska ortografia — Język polski

Rodzice od najmłodszych lat starają się zachęcić dziecko do nauki angielskiego — to bardzo dobrze. Jednak warto również zadbać o język ojczysty. Bardzo często to właśnie tutaj dzieci mają duże problemy w przeciwieństwie do języków obcych. Jednym z najtrudniejszych zagadnień potrafi być ortografia. Nauka polskich liter i wszystkich zasad, kiedy stosuje się konkretne, nie zawsze jest najprzyjemniejszym zajęciem. Do książek czasami trudno jest zagonić dziecko. Dlatego aplikacje i gry edukacyjne mogą stanowić bardzo często koło ratunkowe. 

Pobierz Polska Ortografia – Język polski z Google Play! 

Zobacz także: Netflix wprowadza udogodnienia dla rodziców – wybieranie odpowiednich treści będzie prostsze

Wartościowe gry na Androida mogą sprawić, że smartfon nie będzie tak dużym wrogiem dla Twojego dziecka. Jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowany, wówczas nie będziesz musiał przejmować się o jego rozwój. Telefon daje wiele możliwości, po które trzeba jedynie odpowiednio sięgnąć. Przedstawione gry to zaledwie przykłady. To nie są pozycje, które musisz koniecznie posiadać. Mogą stanowić jedynie inspirację oraz dobry przykład do wyruszenia na własne poszukiwania wartościowych gier na Androida. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz natureaddict z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy