Aplikacje do weryfikacji dwuetapowej

Co zamiast Microsoft Authenticator? Aplikacje do weryfikacji dwuetapowej jako usługi zabezpieczające

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

O weryfikacji dwuetapowej możliwe, że udało się już usłyszeć, co nieco. Skąd powinieneś znać tę informację? Głównie z momentu logowania do wybranej usługi internetowej. Dzięki temu jesteś w stanie lepiej zabezpieczyć swoje konto, ponieważ tradycyjne hasło bardzo często to za mało. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem aplikacji do weryfikacji dwuetapowej. To gwarantuje bezpieczeństwo Twojego konta. Popularne rozwiązania to przykładów Microsoft Authenticator oraz Google Authenticator. Jednak jest więcej aplikacji do weryfikacji dwuetapowej, z których równie warto skorzystać. Musisz wiedzieć również o tym, że nie zawsze będziesz mieć wybór. Microsoft i Google preferują i podpowiadają na każdym kroku, aby do korzystania z ich usług, wybierać właśnie ich rozwiązania do weryfikacji dwuetapowej. Jednak inne usług potrafią zostawić znacznie większą dowolność i pozostawić wolną rękę przy wyborze. Aplikacje do weryfikacji dwuetapowej to rozwiązania, które warto wybrać dla zabezpieczenia swojego konta.

Na czym polega uwierzytelnianie dwuetapowe? 

Jeśli nigdy do tej pory nie korzystałeś z dobrodziejstwa uwierzytelniania dwuetapowego, na pewno już jednak o tym słyszałeś. Bardzo często różne usługi internetowe od czasu do czasu pytają się o to, czy chciałbyś dodać do swojego konta opcję weryfikacji dwuetapowej. Opiera się to na bardzo prostym i skutecznym myśleniu o zabezpieczeniu konta. W tym celu wykorzystujesz to, co znasz (identyfikator oraz hasło) oraz, co masz (telefon z aplikacją generującą kod). W ten sposób złamanie Twojego tradycyjnego hasła nie będzie dawało od razu dostępu do konta. 

Kim jest tytułowy bohater, czyli Microsoft Authenticator? 

Znany zawodnik zwłaszcza dla osób, które korzystają dużo z usług Microsoftu. Oczywiście za każdym razem propozycja pada właśnie na Microsoft Authentitator. Aplikacja posiada bardzo prosty i czytelny interfejs, podobnie jak wszystkie inne tego typu rozwiązania. Jest to miejsce, gdzie znajdujesz kod do przypisanej usługi. 

Zobacz także: Weryfikacja konta na Netflix trafiła do Polski – współdzielenie kont będzie trudniejsze

Pobierz Microsoft Authenticator z Google Play! 

Konkurencja nie śpi — Google Authenticator 

To rozwiązanie, które znajdziesz zapewne w pierwszej chwili, kiedy zainteresujesz się tematem. Po wytypowaniu frazy “weryfikacja dwuetapowa” w Google, pierwszy link poprowadzi od razu do strony dotyczącej Google Authentiacator i weryfikacji dwuetapowej ogółem. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Jej konfiguracja jest bardzo prosta. Nie musisz się niczym przejmować, ponieważ za każdym razem usługa, która pozwala na ustawienie weryfikacji dwuetapowej, prowadzi Cię za rękę i mówi krok po kroku, co należy zrobić. Google Authenticator jest polecany przez takie usługi jak Slack, Facebook, Instagram oraz wiele innych. 

Zobacz także: Dwuetapowa weryfikacja w Google będzie obowiązkowa i bardzo dobrze

Pobierz Google Authenticator z Google Play! 

LastPass Authenticator — specjalista od zarządzania hasłami z aplikacją do weryfikacji dwuetapowej

LastPass jest znany ze swojej pozycji wśród rozwiązań do zarządzania hasłami. Tutaj wychodzi również ze swoją propozycją, która pozwoli nie tyle pamiętać hasła, ile sprawiać, że proces logowania będzie zdecydowanie bezpieczniejszy. Dodatkowo LastPass pozwala otrzymywać powiadomienia na zablokowanym urządzeniu. 

Zobacz także: Weryfikacja dwuetapowa w Tesli – nadciągają wyczekiwane zmiany

Pobierz LastPass Authenticator z Google Play! 

2FA Authenticator (2FAS) – aplikacja do weryfikacji dwuetapowej i biometria

Aplikacja poza możliwością przeprowadzania weryfikacji dwuetapowej pozwala również na synchronizację z Dyskiem Google. Na tym nie koniec, ponieważ to rozwiązanie pozwala także na zastosowanie biometrycznego zabezpieczenia połączonego z kodem PIN. 

Pobierz 2FA Authenticator (2FAS) z Google Play! 

Authenticator Pro — dla fanów trybu ciemnego

Aplikacja pozsiada możliwość ustawiania trybu ciemnego, więc na pewno urzeknie wszystkie osoby, które z tej opcji korzystają. Swoje kody PIN możesz także kategoryzować, co może być pomocne w przypadku większej liczby usług podpiętych pod weryfikację dwuetapową. 

Pobierz Authenticator Pro z Google Play! 

Aplikacje do weryfikacji dwuetapowej to temat, na który lepiej nie machać ręką z myślą “co za wynalazki”. W tym przypadku zdecydowanie lepiej zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, jakie korzyści będziesz mieć z użytkowania. Może ktoś włamał się już na Twoje konto w przeszłości? Jeśli tak, tym bardziej powinieneś być uwrażliwiony na kwestię lepszego zabezpieczania swoich kont internetowych. Aplikacje do weryfikacji dwuetapowej w tym jak najbardziej pomogą. Dzięki nim chronisz swoje dane tym, co znasz (identyfikator oraz hasło) i tym, co masz (smartfon z aplikacją lub SMS z kodem). 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Tumisu z Pixabay

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy