google-play-logo

Rywalizacja pomiędzy Androidem oraz iOS się zaostrza. Jak wynika z raportu serwisu Distimo, sklep Google Play zawiera już ponad 500 tysięcy aplikacji i zaczyna doganiać Apple App Store.

Firma Distimo, zajmująca się badaniem sklepów z aplikacjami, opublikowała najnowsze dane dotyczące Google Play oraz jego konkurenta, App Store. Jak wynika z raportu, sklep giganta z Mountain View przekroczył 500000 aplikacji. Oznacza to, że zaledwie w ciągu czterech miesięcy liczba aplikacji wzrosła tam o ponad 100 tysięcy. Jest to bardzo dobry wynik w porównaniu ze sklepem Apple, gdzie liczba aplikacji dla iPhone’ów wzrosła tylko o 63 tysiące. Zależności można zobaczyć na poniższym wykresie:

google-play-statystyki-maj
W sumie, biorąc pod uwagę zarówno iPhone’y jak i iPady, w App Store znajduje się ponad 600 tysięcy aplikacji. Na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy różnica wzrostu pomiędzy Google Play a sklepem Apple wynosi 30 tys. – obecnie App Store posiada o 110 tys. aplikacji więcej. Większość z nich jest płatnych, natomiast w sklepie koncernu z Mountain View tego typu aplikacje stanowią zaledwie 28% całości.

źródło: distimo.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.