Aplikacje do analizowania WI-Fi

Nie wiesz, z którą siecią bezprzewodową się połączyć? Te aplikacje do analizowania Wi-Fi pomogą Ci wybrać właściwe połączenie

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

W dzisiejszych czasach sprawne Wi-Fi to podstawa pracy. Do wykonania poszczególnych zleceń potrzebny jest dobry Internet. W dużej mierze rozbudowane aplikacje potrzebują stałego połączenia z siecią, aby zapewnić maksimum swoich możliwości. Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje. Trudno o dobrą zabawę z telefonem lub komputerem bez stabilnego połączenia z internetem. W tym celu warto wykorzystać aplikacje do analizowania Wi-Fi, które wskażą Ci najlepszą sieć. 

WiFi Analyzer (Zoltán Pallagi) – nieco starsza wersja interfejsu

W przypadku tego Wi-Fi Analyzera można mieć wielkie oczekiwania i słusznie. Aplikacja do analizowania Wi-Fi robi dobre wrażenie już na samym początku i słusznie, ponieważ w momencie użytkowania wcale nie jest gorzej. Banalnie prosty interfejs pozwala na szybkie zapoznanie się z aplikacją i jej możliwościami. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać przesadnie dużo czasu na naukę. Z WiFi Analyzer będziesz mógł od razu przejść do sprawnego korzystania i analizowania pobliskich sieci. 

Pobierz WiFi Analyzer z Google Play! 

WiFi Analyzer (olgor.com) – sprawdź Internet z pewnym narzędziem

To propozycja, która jest bardzo podobna do powyższej. Zapewnia bardzo podobe możliwości, co powayższa aplikacja do analizowania Wi-Fi. Widocznie samo podobieństwo nie jest jedynie w nazwie, ale również w samym sposobie funkcjonowania. Obie proponują dokładnie to samo i w zasadzie wyglądają jak dwie krople wody. Dlatego jeśli masz doświadczenie z powyższą propozycją, wtedy odnalezienie się w aplikacji — bratniej duszy — nie powinno być zaskoczeniem. 

Pobierz Wi-Fi Analyzer z Google Play! 

Zobacz także: WiFi nie zniknie ze szkół w Kraśniku. Burmistrz miasta i resort cyfryzacji zareagowali

Wifi Analyzer (farproc) – kontrola szybkości połączenia to podstawa

Apliakcja posiada bardzo prosty interfejs. Raczej nie będziesz potrzebować czasu na to, aby uczyć się poruszania po niej. Aplikacja do analizowania Wi-Fi pozwoli sprawdzić najlepszy router w okolicy. Jeśli konkretny Internet okaże się najlepszy, wtedy zdecydujesz się na połączenie z nim — pod warunkiem, że pozwolą na to zabezpieczenia. Jednak sieci publiczne bardzo często nie są zabezpieczone hasłem, wtedy spokojnie będziesz mógł skorzystać z ich dobrodziejstwa. 

Pobierz Wifi Analyzer z Google Play! 

Zobacz także: WiFi 6, 5G, sieć hybrydowa – Eksperci Zyxela przewidują trendy technologiczne na 2021 rok

Wifi Analyzer- Home & Office Wifi Security – robudowane rozwiązanie

To jedna z najbardziej rozumowanych propozycji. Aplikacja do analizy WiFi pozwala na sprawdzenie jakości sieci dookoła Ciebie. Możesz wykonać speedtest, który pozwoli Ci sprawdzić i wybrać najsilniejszą publiczną sieć. Jednak w tym przypadku aplikacja może być wykorzystana również do domowego użytku. Dzięki temu sprawdzisz jakość swojego połączenia — w sytuacji pewnych niezgodności z Twoją obecną taryfą, musisz zwrócić się do dostawcy Internetu. 

Pobierz Wifi Analyzer- Home & Office Wifi Security z Google Play! 

NetSpot – WiFi Analyzer and Site Survey Tool

To najbardziej rozbudowana aplikacja do analizy Wi-Fi ze wszystkich zaprezentowanych powyżej. Pozwala wykonać dokładnie takie same pomiary Internetu co inne aplikacje. Co tutaj w takim razie lepszego? Nie jesteś z tych osób, które lubią całą swoją pracę sprawdzać do smartfona. NetSpot pozwala działać na telefonie, ale również na komputerze (dla systemu Windows oraz macOS). Mało tego, pozwala zaprojektować ulokowanie routera w domu, zapewniając w ten sposób najlepszy skutek w połączeniu internetowym z różnych pomieszczeń. 

Pobierz NetSpot – WiFi Analyzer z Google Play! 

Zobacz także: Musisz skorzystać z publicznego WiFi? Pamiętaj o tych zasadach

Aplikacje do analizowania Wi-Fi pozwolą znaleźć najlepsze źródło Internetu. Oczywiście możliwość podłączenia się do niego jest dużą kwestią, aczkolwiek świat kręci się przez cały czas i idzie naprzód. Powstaje coraz więcej miejsc, w których złapiesz dostęp do więcej niż jednej sieci publicznej. Warto wiedzieć, która z nich zapewni najlepszą możliwość przeglądania zasobów internetowych. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz USA-Reiseblogger z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy