gamekeyboard2

 

Od momentu premiery, posiadacze Xperii Play byli zdani na producentów gier w kwestii przystosowania wielu tytułów do pada w ich smartfonie. Część gier i tak nie wykorzystywała potencjału klawiszy w telefonie, co mogło prowadzić do irytacji wielu zapalonych graczy. Od teraz z pomocą takim osobom przychodzi aplikacja GameKeyboard.

Program, dzięki dostępowi do roota, a tym samym do plików systemowych, pozwala na przypisanie dowolnych klawiszy sterujących, wyświetlanych na ekranie dotykowym, do dowolnego klawisza w Xperii play. Odtąd już nie powinny mieć miejsca sytuacje, że użytkownik posiadając gamepada musiał grać na ekranie dotykowym z powodu braku optymalizacji gry. Działanie programu wyjaśnia poniższy klip wideo:

Aplikacja kosztuje 7,49 zł w sklepie Google Play, ale to chyba nie powinien być problem dla osób, które wydają całkiem spore kwoty na gry w androidowym sklepie. Możecie kupić ją tutaj.

A zatem pozostaje mi życzyć Wam, Drodzy Czytelnicy, miłej zabawy podczas grania na Waszych Xperiach Play.

Źródło: engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.