Prawie miesiąc temu pisaliśmy o nowym produkcie Google jakim jest Maps Navigation. Jego premiera zbiegła się z prezentacja Motoroli Milestone, która jako pierwsza posiada Androida w wersji 2.0. Jak wiemy do tej pory nawigacja od Google była oficjalnie dostępna jedynie dla użytkowników najnowszej wersji systemu zamieszkujących Stany Zjednoczone.
Google Maps Navigation uwolnił się nieco – można go instalować na wersji systemu Android 1.6. Wciąż pozostało jednak ograniczenie dotyczące miejsca zamieszkania. Aplikacja dostępna jest bowiem w Android Market tylko dla mieszkańców USA.
Po drodze program dostał jeszcze nową opcję. Teraz na mapę można nakładać warstwy POI taki jak np. Wikipedia. Oznacza to, że w przypadku Wikipedii znajdziemy na mapie linki do informacji o miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Póki co nie pozostaje nam nic innego jak wgranie jej nieoficjalnymi metodami:
http://android.com.pl/news/platforma/410-google-maps-navigation-ju-na-g1.html
Lub oczekiwanie, do momentu kiedy będzie dostępna także na starym kontynencie.
Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).