instagram_logo-580x465

 

Instagram, aplikacja do szeroko rozumianej edycji przeróżnych fotografii, od zawsze był popularnym programem dostępnym dla użytkowników urządzeń Apple. Od kiedy jego wersja pojawiła się także na platformie Android, aplikacja zyskała gigantyczną popularność, którą dobrze odzwierciedlają statystyki.

Milion pobrań wersja na Zielonego Robota zaliczyła w niecałą dobę, kilka dni później Instagram z Google Play pobrany był już ponad 5 milionów razy. Dwa tygodnie temu liczba użytkowników usługi osiągnęła pułap 40 milionów, oczywiście na wszystkich platformach. Jednak nie jest to żadna granica dla aplikacji, bowiem już teraz Instagram ma ponad 50 milionów użytkowników. Oznacza to, że z tygodnia na tydzień serwisowi przybywa około 5 milionów fotografów-amatorów. Nieznane są jednak statystyki dotyczące ilości osób które po założeniu konta, rozczarowane funkcjonalnoscią odinstalowały program – taka informacja na pewno rzuciłaby inne światło na fenomen Instagramu.

Już niebawem popularność aplikacji przekroczy 100 milionów użytkowników, jeżeli ta tendencja się utrzyma.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.