Ostatnio w Internecie dużo można było poczytać o porzuceniu przez francuskiego producenta gier – Gameloft’u platformy Android. Generalnie mówiło się o zmniejszeniu nakładu finansowego na programowanie nowych gier. Producent usprawiedliwiał to mniejszymi dochodami z Android Market w stosunku do sprzedaży poprzez AppStore firmy Apple.

Gameloft dzisiaj jednak potwierdził, że już niedługo na nasze telefony znajdziemy wiele znanych tytułów. Gonzague de Vallois, wice prezes działu Publishing w Gameloft przyznał, że wprowadzenie takich modeli jak SE Xperia X10 czy Motorola Milestone pozwoli na opracowanie gier w wysokiej rozdzielczości. Będą one wykorzystywały najnowszą technologię oraz wiele walorów Androida.
Dodał również, że firma nie zapomni również o użytkownikach starszych modeli – oni także będą mogli cieszyć się najpopularniejszymi tytułami.
Już niebawem zobaczymy wiele znanych pozycji (między innymi Assassin’s Creed) na Androida 1.6 i 2.0.

Jakie chcielibyście najbardziej?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).