ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NaviExpert z asystentem pasa ruchu

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Aplikacje

NaviExpert to znana aplikacja nawigująca, która w połowie maja doczeka się aktualizacji wraz, z którą w programie zadebiutuje wyczekiwany przez wielu użytkowników asystent pasa ruchu. Nowa funkcjonalność będzie możliwa dzięki zawartej umowie, którą producent nawigacji podpisał ze Spółką Emapa.

Zaprezentowana nowość poinformuje nas, jakie pasy są na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach możemy się z nich poruszać. Pomoże to użytkownikom nawigacji wcześniej podjąć decyzję, który pas zająć. Narzędzie będzie przydatne również w przypadku rozjazdów, dzięki czemu kierowca będzie mógł koncentrować się wyłącznie na drodze. Funkcjonalność ta będzie dostępna na drogach krajowych, wojewódzkich oraz na głównych ulicach w największych miastach Polski – m.in. Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

Asystent Pasa Ruchu to jednak nie jedyne udogodnienie, które czeka użytkowników NaviExpert. Mapy mają być znacznie częściej aktualizowane, a posiadacze nawigacji otrzymają informacje o wszystkich nowych dużych inwestycjach już w chwili oddania ich do użytku w rzeczywistości. Również piesi i rowerzyści powinni być zadowoleni ze zmian, ponieważ do map zostaną dodane informacje o chodnikach i ścieżkach rowerowych.

W nowej wersji NaviExpert 8.0 dużym ułatwieniem dla kierowców będzie także wprowadzenie obrysów budynków, adresów punktowych, czyli bardzo precyzyjnej nawigacji door to door, która nie tylko zaprowadzi nas pod sam blok, ale także pod konkretną klatkę. Poprawienie precyzji lokalizacji adresów ma znaczenie nie tylko w nieznanych użytkownikom miastach, ale także podczas poruszania się po dzielnicach budowanych w stylu warszawskiego Ursynowa, gdzie niejednokrotnie nawet wieloletni mieszkańcy nie są w stanie precyzyjnie podać adresu sąsiadów z pobliskiego bloku.

Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert Sp. z o.o. powiedział:

„Konsekwentnie zmieniamy filozofię korzystania z map, by w pełni wykorzystywać możliwości aplikacji online. Bieżące informacje o natężeniu ruchu drogowego, które pomagają omijać korki to jedna z wielu zalet nawigacji online. Równie ważne jest jednak by usprawnić proces nanoszenia nowych inwestycji na mapy, tak by nawigacja prowadziła nimi już od momentu oddania ich w rzeczywistości. Asystent pasa ruchu z kolei poprawi sam komfort podróży”.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy