ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Boisz się o swoje dziecko przy telefonie? Oto najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Internet to otchłań, gdzie można znaleźć wszystko. Jeśli czegoś nie ma w Internecie, wtedy w ogóle to nie istnieje. Jednak nie wszystkie treści są odpowiednie dla najmłodszych osób. Niestety upilnowanie dziecka w sieci bywa bardzo trudne – zwłaszcza kiedy rodzic nie jest za często w domu i nie ma oka na dziecko przez cały czas. Tutaj z ratunkiem idą specjalne aplikacje do kontroli rodzicielskiej, które pozwolą Ci zadbać o odpowiednie treści i zachowanie Twojego dziecka w Internecie.

Microsoft Family Safety – szeroka kontrola na różnych urządzeniach

To aplikacja z pakietu Microsoft 365, która daje możliwość monitorowania oraz kontrolowania Twojego dziecka w sieci. Microsoft Family Safety jest dedykowane dla rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Usługa umożliwia także ustawienie dziennego limitu spędzania czasu przed ekranem. Obejmuje to również ograniczenie dostępu do aplikacji i gier na Androidzie, w systemie Windows oraz na platformie Xbox. Microsoft Family Safety sprawdzać wpisywane hasła w wyszukiwarkę. Boisz się, że Twoje dziecko zrobi nieciekawy zakup przez Internet? Od momentu korzystania z usługi będziesz spokojniejszy, ponieważ od tej pory dostaniesz powiadomienie w momencie, kiedy dziecko będzie dokonywać płatności. Osoba może filtrować i blokować witryny niewłaściwe dla dziecka. Większość usług do monitorowania aktywności Twojego dziecka w sieci pozwala śledzić lokalizację pociechy.

Pobierz Microsoft Family Safety z Google Play.

Aplikacja pozwala kontrolować dziecko w obrębie systemu Android. Google Family Link powstało dla wszystkich dzieci niezależnie od formy użytkowania smartphona. Może być wykorzystane jednakowo w przypadkach, kiedy dziecko ma swoje urządzenie mobilne oraz chwilowo otrzymuje je od rodzica na czas zabawy. Google Family Link jest instalowane tylko i wyłącznie na urządzeniu, które będzie używane przez dziecko. Cała logika działania polega na tym, że podczas rejestracji rodzic ustawia konto dla dziecka z określonymi (ograniczonymi) opcjami, dzięki czemu staje się administratorem. W Google Family Link możesz blokować pobieranie aplikacji. W takiej sytuacji rodzic będzie musiał autoryzować chęć pobrania nowego oprogramowania. Można także ustawiać limit czasu korzystania z urządzenia i wyznaczać pory snu. W ten sposób nie musisz martwić się o to, że pociecha gra w gry, zamiast spać.

Pobierz Google Family Link z Google Play.

Zobacz także: Netflix przenosi kontrolę rodzicielską na wyższy poziom

Norton Family – nie tylko antywirus

Jest przeznaczony do zabezpieczenia urządzeń z systemem Windows oraz Android. Usługa przez 6 miesięcy jest dostępna za darmo. Jeśli użytkownik będzie zadowolony z użytkowania, może zdecydować się na dalsze korzystanie z możliwości Norton Family w cenie 124 zł na rok. Nie masz ograniczeń co do liczby dzieci podpiętych pod nadzór. Rodzic ma do wyboru bogaty zakres funkcji. Pozwala między innymi limitować czas korzystania ze smartphona. Możesz kontrolować strony odwiedzane przez dziecko. Inną ciekawą opcją jest blokowanie udostępniania w Internecie wrażliwych informacji takich jak numer telefonu, adres i inne dane pozwalające dotrzeć do dziecka.

Pobierz Norton Family z Google Play.

Kaspersky Safe Kids i Eset Parental Control – inne propozycje z antywirusowej strony

Oba rozwiązania podobnie jak Norton Family jest dostępny w wariancie bezpłatnym lub testowym i w wersji komercyjnej. W usługach pojawiają się podobne opcje, co wymienione dotychczas. Dzięki nim rodzice mogą określać możliwy czas korzystania z urządzenia. Eset Parental Control posiada ciekawą opcję, gdzie można wysłać do dziecka wiadomość tekstową, która musi być odczytana, aby dalej móc korzystać z urządzenia.

Pobierz Kaspersky Safe Kids i Eset Parental Control z Google Play.

Zobacz także: Spotify dodaje ochronę rodzicielską

Wybierając aplikacje do kontroli rodzicielskiej, możesz być pewien świętego spokoju. To koniec myślenia i zamartwiania się o swoje dzieci. Od teraz będziesz mieć pewność, że dziecko przegląda odpowiednie treści oraz nie spędza zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera lub smartphona. Bardzo dobrą opcją jest także możliwość śledzenia płatności w Internecie. Dzięki temu jesteś w stanie uchronić swój budżet domowy przed drobnymi wyciekami, które niejednokrotnie mogłyby prowadzić do tragedii. Taką funkcję zapewnia między innymi Microsoft Family Safety. Podczas dokonywania płatności przez dziecko od razu dostajesz wiadomość.

Zdjęcie główne: Obraz Thomas Quinn z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy