ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

SkyCash nawiązuje współpracę z Transportoidem oraz mobiParking

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Aplikacje

Producenci oprogramowania prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach mających ułatwić życie zwykłym zjadaczom chleba. Niewątpliwie trzema z nich są: Transportoid, SkyCash oraz mobiParking. W ramach przypomnienia, pierwszy to miejski planer pozwalający na podróżowanie po dużych aglomeracjach za pomocą komunikacji miejskiej. SkyCash zaś oferuje mobilny portfel ( o którym pisaliśmy tutaj), który pozwala m.in. na zakup biletu czy drobne przelewy pieniężne oraz wypłaty posiadanych środków w bankomatach (bez posiadania jakiejkolwiek karty płatniczej). Trzeci oferuje usługi pozwalające na uiszczanie opłat parkingowych w większych miastach Polski.

Wymieniłem właśnie te 3 aplikacje nie tylko dlatego, że ułatwiają nam codzienne życie. Całkiem niedawno SkyCash poinformował o połączeniu swoich usług z usługami mobiParking. Jakie ułatwienia niesie ze sobą ta informacja? Wszystkiego dowiecie się z wycinka notki prasowej:

„Użytkownicy systemu płatności telefonem komórkowym SkyCash mogą korzystać z aplikacji mobiParking, która pozwala płacić za parkowanie w kilkunastu miastach Polski, w tym w Warszawie. Systemy zostały zintegrowane, dzięki czemu nie trzeba się dwukrotnie rejestrować. Można też zasilać mobiParking pieniędzmi zgromadzonymi w elektronicznej portmonetce SkyCash lub na koncie bankowym.(…)”


Jednym słowem opłaty w mobiParking można już uiszczać za pomocą pieniędzy zgromadzonych na koncie SkyCash, lub posiadanych na podpiętym do niego koncie bankowym.

To jednak dopiero początek rewelacji: Transportoid wczoraj poinformował o wprowadzeniu usług oferowanych przez SkyCash do swojego planera. Zapewne domyślacie się, że chodzi o zakup biletów komunikacji miejskiej. Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie sami na poniższej grafice:

Z notki prasowej dowiadujemy się, że pierwszym miastem, w którym będziemy mogli zakupić bilet z poziomu aplikacji Transportoid będzie Wrocław. Autorzy obu zapewniają również, że aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z Androidem na pokładzie. Gwarantują również wdrożenie systemu w innych miastach, dla których SkyCash oferuje zakup biletów komunikacji miejskiej.

 

Poniżej adresy witryn internetowych wszystkich trzech aplikacji:

www.skycash.com , www.facebook.com/skycash

www.transportoid.com , www.facebook.com/transportoid

www.mobiparking.pl

Sprawdź najnowsze wpisy